پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۱۳۹۶
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت:۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل شبکه‌های پایاب سد‌های استان نیاز است.
شعار سال : داریوش حسن‌نژاد  اظهار کرد: در حال حاضر شش سد مخزنی توسط شرکت آب منطقه‌ای استان ساخته شده و هفت سد دیگر در حال ساخت است.

وی از اخذ مجوز تخصیص آب برای ۱۰ سد در استان خبر داد و افزود: ضرورت دارد مطالعات لازم برای این سد‌ها جدید و به روز شوند.
 
 
تکمیل شبکه‌های پایاب سد‌ها نیازمند تامین اعتبار
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: برای اخذ مجوز ماده ۲۳ با مراجع ذیصلاح ارسال شده و به روز رسانی سد‌های خسروآباد، مالبره، کاکاشرف از محل اعتبارات ملی در حال انجام است.

حسن‌نژاد عنوان کرد: در صورت مساعدت سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان تکمیل مطالعات سایر طرح‌ها نیز انجام خواهد شد.

وی گفت: برای تکمیل مطالعات سد‌ها در حال اجرا بالغ بر ۲۵۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تامین، امکان تکمیل آن‌ها در کمتر از سه سال وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان در خصوص شبکه‌های آبیاری، افزود: تکمیل شبکه‌های پایاب سد‌ها تابع تامین اعتبارات است که برای این مهم ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده که متاسفانه سالانه مبالغ اندکی برای اجرای شبکه‌ها در اختیار این شرکت قرار گرفته است.

حسن‌نژاد اضافه کرد: اخیرا واگذاری این طرح‌ها براساس ساز و کار‌های ماده ۲۷ در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای لرستان قرار گرفته است که در صورت مشاکت سرمایه‌گذار امکان تکمیل شبکه‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه قرارداد شبکه سد مروک با ۳۶۰۰ هکتار با سرمایه‌گذار منعقد شده است، یادآور شد: تاکنون ۲۰۰۰ هکتار از این شبکه به بهره‌برداری رسیده و مابقی آن تاپایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: همچنین ۵۰۰ هکتار از شبکه سد ایوشان آماده شده و چنانچه آب این شبکه را تامین کنیم کشاورزان می‌توانند از آب آن استفاده کنند.

شعار سال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار:۲۸ تیر ۱۴۰۰، کدخبر:۱۴۰۰۰۴۲۸۲۰۰۵۱، www.isna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین