پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۸۸۸۲
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸
وزارت خارجه ترکیه در واکنش به تصمیمات اتحادیه عرب علیه آنکارا با صدور بیانیه‌ای از این نهاد خواست روی تضمین برقراری صلح، شکوفایی و رفاه برای ملت‌های عرب متمرکز شود.

شعار سال: این وزارتخانه در بیانیه خود اعلام کرد، کاملا ادعاهای بی اساس اتحادیه عرب علیه ترکیه را که در نشست این اتحادیه در نهم سپتامبر ۲۰۲۱ مطرح شد، رد می‌کند.

وزارت خارجه ترکیه افزود، کاملا روشن است که ادامه اتهامات هدفمند برخی از اعضای اتحادیه عرب علیه ترکیه در میان ملت‌های عرب هیچ ارزشی ندارد. پافشاری بر این مواضع که سودی برای کسی ندارد با اقدامات مثبتی که اخیرا در منطقه اتخاذ شده، همخوانی ندارد.

این وزارتخانه در بیانیه خود با اشاره به مخالفت برخی کشورهای عرب در مورد این تصمیمات، تاکید کرد، آنکارا با موضع اساسی و قاطعانه خود یکی از نخستین کشورهایی است که برای حفظ حاکمیت، تمامیت ارضی و استقلال کشورهای عرب تمام تلاش خود را به کار می گیرد.

ترکیه جواب اتحادیه عرب را داد

وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد، انتقادات موجود در تصمیمات اتحادیه عرب از تلاش‌های این کشور در زمینه حفظ امنیت ملی و منافع خود در چارچوب قوانین بین‌المللی غیرقابل قبول بوده و فاقد اعتبار است.

این وزارتخانه اعلام کرد، انتقادات در تصمیمات اتحادیه عرب درمورد مبارزه ترکیه با تهدیدات علیه امنیت ملی و منافع خود که در چارچوب قوانین بین المللی انجام می شود، قابل قبول نیست.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه خود از اتحادیه عرب خواست از این روش‌های بی فایده است کشیده و روی تضمین برقراری صلح، شکوفایی و رفاه برای ملت های عرب متمرکز شود.

شورای وزیران اتحادیه عرب در جلسه عادی روز پنجشنبه حضور نظامی ترکیه در خاک تعدادی از کشورهای عربی را محکوم کرد.
این اتحادیه از ترکیه خواست تمام نیروهای خود را از کشورهای عربی خارج کرده و حمایت از سازمان‌ها و شبه نظامیان افراطی در کشورهای عربی را متوقف کند.

این شورا میزبانی ترکیه از "گروه‌های افراطی و ارائه پناهگاه امن به آنها در خاک ترکیه و حمایت مستمر ترکیه از پایگاه‌های رسانه‌ای که استفاده از خشونت را برای برهم زدن امنیت و ثبات کشورهای عربی تحریک می‌کند" محکوم کرد.

شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۱شهریور۱۴۰۰،کد خبر:۱۴۰۰۰۶۲۰۱۴۲۷۷ ،www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین