پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۲۰۱۸
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۲
وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای آبرسانی از سد خاییز به نخلستان تنگستان ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. با تکمیل این پروژه ۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی در تنگستان آبیاری می‌شود.
شعار سال: سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه دیدار رئیس جمهور با کشاورزان اهرم در شهرستان تنگستان گفت: استان بوشهر با تولید ۱۶۵ هزار تن محصول، رتبه سوم تولید خرما در کشور را دارد، اما مشکل نخلستان‌های استان کمبود آب است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: سد خائیز در حال آبگیری است و برای بهره برداری کامل به ۱۲ کیلومتر لوله گذاری خط انتقال نیاز دارد.

او افزود: برای آبرسانی از سد خاییز به نخلستان تنگستان ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. با تکمیل این پروژه ۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی در تنگستان آبیاری می‌شود.

ساداتی‌نژاد گفت: برای احیا و بازسازی هر هکتار نخیلات ۱۰۰ میلیون تومان نیاز است.

"سد خائیز" که با ظرفیت آب‌گیری ۱۶میلیون مترمکعب و اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است از نوع خاکی است و با ارتفاع ۳۶ متر و طول تاج ۶۱۰ متر، مخزنی به حجم ۱۶ میلیون مترمکعب دارد.
 
تعداد بازدید : 0

وی ادامه داد: این سد از مطالبات مهم و دیرین مردم این منطقه است و به منظور تامین بخشی از حقابه‌های شبکه آبیاری با هزار و ۲۰۰ هکتار نخلستان و حقابه‌های زیست محیطی، بر روی رودخانه اهرم و در ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهرستان تنگستان احداث شده است.

این سد در مدت سه سال ساخته شده که تاثیر بسزایی در تامین آب نخلستان‌های اهرم و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شبکه خبر، تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۲۷۷۳۲، www.irinn.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین