پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۳۷۵۹
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹
گوگل نوعی قابلیت ایمنی را فعال کرده که به کاربران زیر ۱۸ سال امکان می‌دهد برای حذف تصاویرشان از نتایج جست و جو درخواست کنند.
شعار سال: گوگل اولین بار این گزینه را در ماه اوت و در راستای تدابیر ایمنی جدید برای کودکان معرفی کرد، اما اکنون آن را به طور گسترده برای کاربران عرضه کرده است.

این غول اینترنتی اعلام کرد هر گونه تصاویر خردسالان به استثنای موارد منافع عمومی یا دارای ارزش خبری را حذف خواهد کرد. این درخواست‌ها می‌توانند از سوی خردسالان، والدین، قیم یا نمایندگان قانونی دیگر آن‌ها مطرح شوند.

برای این منظور کاربران باید آدرس URL که می‌خواهند حذف شود، نام و سن فرد خردسال و نام فردی که به نمایندگی از طرف وی درخواست می‌کند را ارائه کنند. گوگل اعلام کرد تحت این سیاست امکان حذف URL‌های وب (صفحات دارای متن و عکس) تحت این سیاست وجود ندارد. همچنین گوگل نمی‌تواند تصاویر را از وب سایت‌های میزبانی کننده آن‌ها حذف کند و در این مورد، کاربران باید با وب مستر تماس گرفته و حذف محتوا را درخواست کنند. گوگل برای کمک بیشتر لینک دستورالعمل نحوه تماس با وب مستر سایت را گذاشته است.

بر اساس گزارش انگجت، تا زمانی که گوگل به شکل فعال به حذف تصاویر نپردازد، معیار‌هایی که برای منافع عمومی یا ارزش خبری مصداق پیدا می‌کنند را مشاهده نخواهیم کرد. با این حال در مجموع به نظر می‌رسد اکثر تصاویری که یک خردسال یا قیم وی درخواست کند، حذف خواهند شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پرسون، تاریخ انتشار:۶ آبان ۱۴۰۰، کد خبر:۳۶۸۰۱۸، purson.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین