پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۴۹۰۰
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۸
مدیر حوزه‌های علمیه کشور بیان کرد: قلب حوزه کرسی‌های درس خارج هستند که می‌بایست ضمن حفظ اصل آن به سمت پاسخگویی به مسائل جدید کشانده شوند؛ در این راستا اقدامات ریشه‌ای و اساسی در حال انجام است.
شعار سال: آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، اظهار داشت: ارتباط من با دانشگاه و آشنایی با فضای فکری و فرهنگی به گذشته‌های دور می‌رسد و از دوران جوانی با این نهاد آموزشی مرتبط بوده‌ام.

وی با بیان این که به نظر من مهمترین رکن آموزشی تربیتی در جامعه ما دانشگاه است، شتاب تولید علم در جهان را بسیار بالا دانست و گفت: تولید علم به صورت آزاد جریان دارد و مراکز علمی جهان با سرعت بالا در حال پمپاژ علم به دنیا هستند؛ می‌بایست ما نیز با این جریان جلو برویم و عقب نمانیم.

مدیر حوزه‌های علمیه تصریح کرد: حوزه در چند سال اخیر برای اولین بار از یک منظومه فکری منسجم برخوردار شده که حاصل طرح‌هایی همچون درختواره دانشی حوزه، برنامه پنج ساله آن و آمایش حوزه‌های علمیه استان‌های کشور است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان داشت: در حال حاضر ۵۰ کرسی درس خارج در خارج از قم و در سطح استان‌های مختلف کشور داریم.

وی ادامه داد: دفتر فقه معاصر برگزار کننده درس‌های خارج با موضوعات فقهی جدید است که به زودی کتاب تقریرات آن‌ها منتشر خواهد شد.

اعرافی اظهار کرد: قلب حوزه کرسی‌های درس خارج هستند که می‌بایست ضمن حفظ اصل آن به سمت پاسخگویی به مسائل جدید کشانده شوند؛ در این راستا اقدامات ریشه‌ای و اساسی در حال انجام است.

وی در پایان بر لزوم بررسی پیوست دانشگاهی برنامه‌های راهبردی حوزه‌های علمیه تأکید داشت.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شفقنا، تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۲۶۰۰۶۴، fa.shafaqna.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین