پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۷۶۰۶
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۱
سلیمی نمین در واکنش به دوربین مخفی خوشحالی مردم از خبر جعلی مرگ روحانی و ناراحتی از خبر جعلی مرگ رئیسی با نوعی نگاه ایده ال گرایانه تحلیلی، این کار را مذموم دانسته و معتقد است که بر طبق دستورات اسلام، نباید از خبر مرگ یک مسلمان خوشحال شد. در پاسخ، ضمن تائید صحبت‌های ایشان باید اضافه نمود که در جامعه در حال گذار و زیر فشار، نباید انتظار برخورد منطقی داشت. نفرت مردم از عملکرد روحانی و خیانتی که از اعتمادشان شد را می‌توان به راحتی در چهره و چشم شان دید. چه کسی پاسخ گرسنگی و کمبود‌های خانوار ایرانی بواسطه تحمیل هشت سال بی تدبیری و ناامید سازی است؟ آقای روحانی پاسخگوست؟ به مردم حق بدهید آقای سلیمی نمین و ایده ال گرایی شرعی و اخلاقی را در این خصوص، کنار بگذارید.
شعار سال: تحلیلگر مسائل سیاسی عنوان کرد: من نمی دانم این فیلم توسط چه کسی یا کسانی تولید شده است اما این فیلم دو بخش دارد، در بخشی از این فیلم برخی نسبت به خبر درگذشت رئیس جمهور سابق اظهار خوشنودی می کنند، در بخش دیگر نیز برخی نسبت به خبر درگذشت آقای رئیسی اظهار تأسف می کنند.
 
در روز‌هایی که جامعه با مشکلات شدید اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند، برخی از حامیان سیدابراهیم رئیسی اقدام به تهیه یک دوربین مخفی کردند که در آن مردم به خبر جعلی «سقوط بالگرد سیدابراهیم رئیسی و درگذشت او» واکنش‌های عاطفی نشان می‌دهند.

عباس سلیمی نمین درباره دوربین مخفی واکنش مردم به خبر جعلی «سقوط بالگرد سیدابراهیم رئیسی و درگذشت او» گفت: من نمی‌دانم این فیلم توسط چه کسی یا کسانی تولید شده است، اما این فیلم دو بخش دارد، در بخشی از این فیلم برخی نسبت به خبر درگذشت رئیس جمهور سابق اظهار خوشنودی می‌کنند، در بخش دیگر نیز برخی نسبت به خبر درگذشت رئیسی اظهار تأسف می‌کنند.

وی افزود: بخش اول این دوربین مخفی شایسته نبود، چون ما نباید از مرگ هیچ کسی خوشنود شویم. شاید ما به کسی انتقاد داشته باشیم، اما تعلق قلبی داریم که باید آن ایراد‌ها برطرف شود تا او بتواند در مسئولیت‌های آینده درست حرکت کند، در واقع باید آرزوی خیر برای افراد داشته باشیم و سعادت آن‌ها را بخواهیم؛ حتی کسانی که بخشی از جامعه به آن‌ها رأی داده، اما ما عملکرد آن‌ها را مناسب نمی‌دانیم.

این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: درباره بخش دوم دوربین مخفی که مربوط به خبر جعلی «سقوط بالگرد سیدابراهیم رئیسی و درگذشت او» بود، معتقدم این نوع تصویرسازی‌ها لازم نیست. قطعا آقای رئیسی براساس یکسری عملکرد‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. یکی از دلایل عمده‌ای که امروز مردم با وجود فشار‌های بسیار وحشتناک دشمنان این مرز و بوم بردباری به خرج می‌دهند، این است که امیدوارند این دولت بتواند برخی خواسته‌های آن‌ها را جامه عمل بپوشاند.

وی افزود: وقتی چنین امیدی در جامعه وجود دارد، طبیعتا نیاز به این نوع کار‌های غیرهنرمندانه داریم. کار‌های غیرهنرمندانه این تیپی جامعه را به واکنش فرا می‌خواند و آن واکنش خیلی دلچسب نخواهد بود؛ به این شکل که ما برای انتخاب دیگران آرزوی مرگ کنیم و برای انتخاب خودمان اینگونه تبلیغ کنیم.
سلیمی نمین گفت: آنچه آقای رئیسی در حال انجام است باید مبنا قرار دهیم. آقای رئیسی یکسری قوت‌ها و یکسری ضعف‌ها دارد و ما اگر می‌خواهیم برای منتخب خود تبلیغ کنیم می‌توانیم درباره عملکرد‌های مثبت او بحث و از این عملکرد‌ها تجلیل کنیم.

وی ادامه داد: امروز نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که پایگاه اجتماعی آقای رئیسی تقویت شده که این به دلیل یکسری از اقداماتی است که انجام شده؛ یعنی حتی بخشی از کسانی هم که به آقای رئیسی رأی ندادند امروز از عملکرد‌های او تلقی مثبتی دارند. اگر همین مسائل را بیان کنیم خیلی تأثیر منطقی تری بر جامعه خواهد داشت.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پرسون، تاریخ انتشار:۲۱ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:purson.ir/۳۷۵۰۶۸
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین