پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۹۱۲۱
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸
رخی از دستاورد‌های فناورانه نباید صرفا در قالب دستیابی به یک خروجی خاص نگریسته شوند. چرا که در تحقق بخشی و ایجاد آن، صد‌ها فناوری تخصصی کامل در کنار هم قرار گرفته تا بتوان شاهد بوجود آمدن دستاورد اصلی بود. بر این قاعده، هر یک از فناوری‌ها بشکل مجزا در جایی دیگر، کاربرد‌های تخصصی خاص خودشان را دارند.
شعار سال: سید احمد حسینی سخنگوی فضایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح افزود: پس از دستیابی کشور به توانمندی بومی فضایی و ایجاد قابلیت پرتاب ماهواره‌های کوچک با ماهواره بر‌های سفیر و قاصد، توسعه پرتابگر‌های با قابلیت بالاتر مد نظر قرار گرفت و طراحی و توسعه پایگاه فضایی حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) و ماهواره بر سیمرغ در برنامه صنعت فضایی کشور قرار گرفت.

حسینی درباره عملکرد ماهواره بر سیمرغ گفت: در این پرتاب عملکرد اجزای پایگاه فضایی و عملکرد مراحل ماهواره بر به درستی انجام و در نهایت اهداف تحقیقاتی مد نظر از این پرتاب محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: در این مأموریت تحقیقاتی فضایی، برای نخستین بار ۳ محموله تحقیقاتی به صورت همزمان به ارتفاع ۴۷۰ کیلومتری و با سرعت ۷۳۵۰ متر بر ثانیه پرتاب و محقق گردید.

سید احمد حسینی با بیان اینکه در این پرتاب داده‌های تله متری از فرایند پرتاب به طور کامل احصا شد، افزود: با تطبیق داده‌ها و تطبیق عملکرد ها، برنامه ریزی لازم جهت پرتاب عملیاتی انجام خواهد شد.
 
تعداد بازدید : 8
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری برخط نیوز، تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۴۰۰، کد خبر:۱۶۴۰۸۹۴۰۴۲۴۹، www.barkhat.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین