پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۳۰۵
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
نرخ کرایه تاکسی ۱۴۰۱ بعد افزایش ۲۵ درصدی برای تمامی خطوط تهران مشخص شده است.

شعار سال:  نرخ کرایه تاکسی ۱۴۰۱ بعد افزایش ۲۵ درصدی برای تمامی خطوط تهران مشخص شده است. مثلا مسافرانی که برای رفتن از شرق به غرب تهران مسیر میدان رسالت به میدان صنعت را انتخاب می‌کنند حداقل ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان به راننده‌ها می‌پردازند که این رقم حدود سه هزار تومان بیشتر از نرخ مصوب قبلی است. اگر راننده‌های تاکسی به‌خاطر کرونا مراعات کنند و به‌جای چهار مسافر، سه نفر سوار کنند نرخ کرایه همین مسیر به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان می‌رسد. مسیر پایانه ارم – کرج یکی از گران‌ترین خطوط تاکسی از تهران به شهر‌های اطراف پایتخت محسوب می‌شود. مسافران این خط در سواری‌های سه‌نفره ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان کرایه تاکسی می‌دهند.


نرخ کرایه تاکسی ۱۴۰۱ در خطوط مهم تهران

نرخ کرایه تاکسی در سواری‌ها به ظرفیت سه یا چهار نفره بستگی دارد. قانونی که بعد همه‌گیری ویروس کرونا در تاکسی‌ها اعمال می‌شود و اگر راننده سه مسافر سوار کند، کرایه بیشتری دریافت می‌کند. بین خطوط مهم تاکسی در پایتخت نرخ کرایه ۱۴۰۱ مسیر نوبنیاد به میدان هفت تیر برای سواری با ظرفیت سه نفر ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان و با ظرفیت چهارنفر ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان است. اگر از میدان تجریش با تاکسی به‌سمت چهارراه پاسداران بروید و راننده سه نفر سوار کند، ۱۲ هزار ۸۰۰ تومان از شما می‌گیرد و با سوار کردن چهار نفر نرخ کرایه به ۹ هزار و ۷۰۰ تومان می‌رسد. راننده‌های تاکسی خط میدان صنعت – دانشگاه شریف بابت سوار کردن سه‌نفر ۹ هزار و ۳۰۰ تومان و بابت سوار کردن چهارنفر شش هزار و ۹۰۰ تومان دریافت می‌کنند.

نرخ کرایه تاکسی از میدان صنعت به‌سمت میدان انقلاب ۱۱ هزارو ۷۰۰ تومان است و اگر راننده با ظرفیت کامل یعنی چهار نفر حرکت کند، نرخ کرایه به هشت هزار و ۸۰۰ تومان می‌رسد. نرخ کرایه تاکسی از میدان صنعت به پایانه سیدخندان هم به‌همین شکل محاسبه می‌شود. راننده‌های تاکسی خط پایانه شهیدنظری – سیدخندان اگر سه‌نفر سوار کنند، ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان می‌گیرند و با سوار کردن چهار نفر نرخ کرایه به ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش پیدا می‌کند.

نرخ کرایه تاکسی از پایانه نظری به میدان ونک با ظرفیت سه‌نفر ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان و با ظرفیت چهار نفر ۹ هزار و ۹۰۰ تومان است. اگر از میدان ونک به سمت میدان توحید بروید و راننده سه‌نفر سوار کند، باید ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان بپردازید و اگر چهارنفر در تاکسی نشستند، نرخ کرایه هفت هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود. نرخ کرایه تاکسی میدان ونک – میدان جمهوری اسلامی برای سواری‌های سه‌نفر و چهار‌نفره به‌ترتیب ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان و هشت هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده است.

نرخ کرایه تاکسی در خط میدان رسالت – میدان صنعت برای سواری‌های سه‌نفره و چهارنفره به‌ترتیب ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان و ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان خواهد بود. هزینه تاکسی سوار شدن در خط رسالت – صادقیه با ظرفیت سه‌نفر به ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده و در سواری‌های چهارنفره ۱۳ هزار تومان خواهد بود. راننده‌های تاکسی خط صادقیه – میدان شهرزیبا اگر سه‌نفر سوار کنند، از هر مسافر ۹ هزار و ۳۰۰ تومان دریافت می‌کنند و بابت سوار کردن چهارنفر شش هزار و ۴۰۰ تومان می‌گیرند.

امسال بابت سوار شدن تاکسی‌های پایانه آزادی به شهرک اکباتان راننده‌ها شش هزار و ۸۰۰ تومان دریافت می‌کنند و اگر چهارنفر نفر سوار کنند رقم دریافتی آن‌ها پنج هزار تومان خواهد بود. نرخ کرایه تاکسی برای خط خیابان آزادی - میدان امام حسین با ظرفیت سه‌نفر ۱۳ هزار تومان و ظرفیت چهار نفر ۹ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود. کرایه تاکسی خط میدان انقلاب – میدان راه‌آهن هشت هزار و ۷۰۰ تومان برای ظرفیت سه‌نفر و شش هزار و ۴۰۰ تومان با ظرفیت چهار نفر اعلام شده است.

کرایه تاکسی در خطوط مهم

خط

کرایه تاکسی با ظرفیت چهارنفر

کرایه تاکسی با ظرفیت سه‌نفر

نوبنیاد – میدان هفت‌ تیر

۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان

۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان

میدان تجریش - چهارراه پاسداران

۹ هزار و ۷۰۰ تومان

۱۲ هزار ۸۰۰ تومان

میدان صنعت – دانشگاه شریف

شش هزار و ۹۰۰ تومان

۹ هزار و ۳۰۰ تومان

میدان صنعت - میدان انقلاب

هشت هزار و ۸۰۰ تومان

۱۱ هزارو ۷۰۰ تومان

شهیدنظری – سیدخندان

۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان

۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان

شهید نظری -‌ میدان ونک

۹ هزار و ۹۰۰ تومان

۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان

میدان ونک - میدان توحید

هفت هزار و ۸۰۰ تومان

۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان

میدان ونک – میدان جمهوری‌ اسلامی

هشت هزار و ۴۰۰ تومان

۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان

رسالت – میدان صنعت

۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان

۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان

رسالت – صادقیه

۱۳ هزار تومان

۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان

صادقیه – میدان شهرزیبا

شش هزار و ۴۰۰ تومان

۹ هزار و ۳۰۰ تومان

پایانه آزادی - شهرک اکباتان

پنج هزار تومان

شش هزار و ۸۰۰ تومان

خیابان آزادی -  میدان امام‌ حسین

۹ هزار و ۸۰۰ تومان

۱۳ هزار تومان

میدان انقلاب – میدان راه‌آهن

شش هزار و ۴۰۰ تومان

هشت هزار و ۷۰۰ تومان

نرخ کرایه تاکسی ۱۴۰۱ به شهر‌های اطراف تهران

نرخ کرایه تاکسی ۱۴۰۱ از تهران به شهر‌های اطراف پایتخت عموما بالای ۱۰ هزار تومان است. اگر از میدان آزادی به شهریار بروید و راننده سه مسافر سوار کند نرخ کرایه نفری ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان است. با سوار شدن چهار نفر مبلغ کرایه در همین خط به ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان می‌رسد. کرایه خط میدان آزادی – کرج در سال ۱۴۰۱ برای تاکسی‌های سه نفره ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان و تاکسی‌های چهارنفره ۱۷ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است. دانشجو‌هایی که از میدان آزادی با تاکسی به‌سمت دانشگاه آزاد اسلامشهر می‌روند، بابت سواری‌های چهار نفره ۱۵ هزار تومان پرداخت می‌کنند و اگر راننده تاکسی یک نفر کمتر سوار کند، نرخ کرایه به ۲۰ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش پیدا می‌کند. به گزارش فرارو، از پایانه ارم به سمت کرج نرخ کرایه در تاکسی‌های سه‌نفره ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان و در تاکسی‌های چهارنفره ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان خواهد بود. نرخ کرایه تاکسی خط نوبنیاد – بومهن، رودهن در سال ۱۴۰۱ برای سواری‌های سه‌نفره ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان و سواری‌های چهار‌نفره ۱۹ هزار و ۷۰۰ تومان خواهد بود. دقیقا همین کرایه برای خط نوبنیاد – پردیس از مسافران گرفته می‌شود. اگر از پایانه تاکسی فرهنگسرای اشراق راهی شهر جدید پردیس شوید، راننده‌ها بابت سوار کردن سه‌نفر ۲۳ هزار تومان و چهارنفر ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان می‌گیرند.

از میدان انقلاب به سمت کرج نرخ کرایه تاکسی با ظرفیت سه‌نفر ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان و با ظرفیت چهارنفر ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است. نرخ کرایه تاکسی از پایانه چهارراه تهرانپارس به رودهن ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان است و اگر راننده با ظرفیت کامل یعنی چهارنفر حرکت کند، نرخ کرایه به ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان می‌رسد.

نرخ کرایه تاکسی از تهران به‌شهر‌های اطراف پایتخت

خط

نرخ کرایه با ظرفیت چهار‌نفر

نرخ کرایه با ظرفیت سه‌نفر 

میدان آزادی - شهریار

۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان

۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان

میدان آزادی – کرج

۱۷ هزار و ۹۰۰ تومان

۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان

میدان آزادی – دانشگاه‌ آزاد اسلامشهر

۱۵ هزار تومان

۲۰ هزار و ۱۰۰ تومان

پایانه ارم - کرج

۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان

۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان

نوبنیاد – بومهن، رودهن

۱۹ هزار و ۷۰۰ تومان

۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان

فرهنگسرای اشراق – پردیس

۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان

۲۳ هزار تومان

میدان انقلاب - کرج

۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان

۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان

چهارراه تهرانپارس - رودهن

۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان

۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان

 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی فرارو، تاریخ انتشار:۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، کدخبر:۵۴۶۰۰۸، fararu.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین