پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۸۶۴۹
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷
اینکه چند قلم نوشته و چند بند و متن را روی کاغذ ردیف کنیم و ضمانت اجرایی برای آن نداشته باشیم و به بهانه‌های مختلف هم گزارشی از روند کار ارائه نشده و صرفا با رویکردی ۲۲ بهمنی اقدام به ارایه گزارش کنیم، بدرد عمه هم نمی‌خورد چه برسد بدرد عمل، فناوری، نوآوری و توسعه کشور بخورد. غلو و بزرگ نمایی از دیگر آفات فعالیت این نوع سازمان هاست. بدون آنکه واقعیات کار را مورد اشاره قرار دهند، صرفا با اسم و رسم قصد بزرگ نمایی منجر به ایجاد انحراف در افکار و اذهان دنباله گیری می‌شود. ضعف نظارت موثر و پاسخگویی واقع گرا، چنین سازمان‌هایی را به سمت نوعی سلیقه محوری و ویترین چینی مدیریتی سوق داده و عملکرد طلبی از ان‌ها را با چالش مواجه می‌کند؟ بعنوان سوال آخر، چرا عملکرد دکتر براری در این سازمان، بشکل شفاف اطلاع رسانی نشد؟ ایشان در چند سال دوره فعالیتی خود در این سازمان چکار کردند؟!
شعار سال: دکتر حسن سالاریه در مراسم تودیع رئیس پژوهشگاه فضایی که امروز با حضور جمعی از معاونان و مدیران ارشد سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد، ضمن تقدیر از روحیه کاری، اخلاق مداری، تخصص، تعهد، تلاش صادقانه و خالصانه دکتر حسین صمیمی، رئیس پیشین پژوهشگاه فضایی ایران؛ دستاورد‌های این پژوهشگاه را در این چهار سال شایسته تقدیر دانست و از پژوهشگاه فضایی به عنوان بزرگترین نهاد فضایی در حوزه صنعت ماهواره در کشور یاد کرد.

وی اظهار کرد: برنامه ۱۰ ساله فضایی کشور (۱۴۰۱- ۱۴۱۰)، با همکاری همه بازیگران بخش فضایی کشور و طی ۴۰ جلسه در کارگروه‌هایی با حضور همه ذی نفعان نهایی شده و پس از تایید شورای عالی فضا به زودی رونمایی خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با توجه به پتانسیل‌های موجود و زیرساخت شکل گرفته در پژوهشگاه، انتظار می‌رود در اجرا و تحقق این برنامه، پژوهشگاه فضایی ایران نقشی بی‌بدیل و مؤثرتر از سایرین ایفا کند.

دکتر سالاریه، ضرورت اصلاح ساختار و فعال‌سازی بیش از پیش بخش خصوصی را از دیگر برنامه‌های پیش رو عنوانو تاکید کرد: پژوهشگاه فضایی ایران با توجه به ماهیت، ظرفیت‌ها و ساختار منعطف خود می‌تواند در این مسیر راهگشا باشد.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در این مراسم، ضمن ارائه گزارشی از دستاورد‌های ارزنده پژوهشگاه در چهار سالی که گذشت، از زحمات دکتر حسین صمیمی، رئیس پیشین پژوهشگاه فضایی ایران تقدیر شد.

دکتر حسین صمیمی از تاریخ دهم تیر ماه سال ۱۳۹۷ طی حکمی از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وقت، به عنوان رئیس پژوهشگاه فضایی ایران منصوب شد و طی این مدت دستاورد‌های ارزشمندی را در حوزه منابع انسانی، توسعه زیرساخت و پیشبرد پروژه‌ها برای پژوهشگاه به یادگار گذاشت که از جمله این موارد می‌توان به جوان‌سازی بدنه مدیریتی پژوهشگاه فضایی، استفاده حداکثری از بانوان در پست‌های مدیریتی، توسعه زیرساخت‌های آزمایشگاهی و اخذ استاندارد‌های مربوط، تحویل ماهواره سنجشی پارس۱، پیشبرد پروژه‌های ماهواره ناهید۲، سامانه بلوک انتقال مداری، بالن استراتوسفری، تاسیس مرکز نوآوری فضای نو و حمایت حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌ها، کسب چهار رتبه برتر در جشنواره خوارزمی و بسیاری افتخارات دیگر اشاره کرد.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از وب زوم، تاریخ انتشار:۲ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۰۹۲۵، webzoom.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین