پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۷۶۶
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
رئیس سازمان صدا و سیما درباره زمان بازگشت برنامه طبیب به آنتن شبکه سه تصریح کرد: فکر می‌کنم ظرف یک یا دو روز آینده استاندارد‌ها و محور‌ها آماده شده و این برنامه مجددا به پخش شبکه ۳ بازگردد.

شعار سال: چندی پیش شاهد توقف پخش برنامه طبیب در شبکه ۳ بدلیل عدم رعایت استاندارد‌های پخش زنده بودیم. پس از پایان جلسه هیئت دولت علت آن از پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما در این باره بیان کرد: برنامه طبیب یکی از بهترین، موثرترین و جذاب‌ترین برنامه‌های رسانه ملی در حوزه پزشکی است. اما این برنامه به دلیل عدم رعایت استاندارد‌های برنامه زنده و برای احترام به جامعه مخاطبین که از بی توجهی به استاندارد‌ها آزرده خاطر شده بودند، تصمیم بر توقف این برنامه تا اطلاع ثانوی گرفته شد.

جبلی اذعان داشت: تا زمانی ک استاندارد‌های لازم برنامه‌های زنده به ویژه برنامه‌های تخصصی که به صورت زنده پخش میشه توسط شبکه مربوطه اعلام میشه.

وی در این خصوص بیان کرد: شبکه ۳ در حال آماده سازی استاندارد‌ها برای جلوگیری از وقوع اتفاقات این چنینی و همچنین رعایت استاندارد‌های پخش برنامه‌های زنده به ویژه در حوزه‌ی تخصصی می‌باشد.

رئیس سازمان صدا و سیما درباره زمان بازگشت برنامه طبیب به آنتن شبکه سه تصریح کرد: فکر می‌کنم ظرف یک یا دو روز آینده استاندارد‌ها و محور‌ها آماده شده و این برنامه مجددا به پخش شبکه ۳ بازگردد.

همچنین در روز‌های اخیر مطالبی درخصوص اختلاف وزارت ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما در زمینه اختیار نظارت بر محتوای سینمای خانگی منتشر گردید. برخی‌ها مسئولیت نظارت بر سینمای خانگی را بر عهده صدا و سیما دانسته و برخی دیگر وزارت ارشاد را از جهت فرهنگی بودن موضوع مسئول دانشتند.

از این جهت رئیس سازمان صدا و سیما در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه «اساسا وظیفه نظارت بر محتوای سینمای خانگی بر عهد کدام نهاد می‌باشد؟» بیان کرد: قانون در این زمینه تکلیف را روشن کرده است. بر این اساس قانون، دستور العمل‌های قضایی و همچنین تفاهمی که ما با وزارت محترم ارشاد داشتیم، نظارت بر تولید و پخش برنامه‌های نمایشی و سریال‌های نمایش خانگی را بر عهده صدا و سیما قرار داده است.

جبلی در ادامه پاسخ داد: نظارت بر تولید مجوز بر مراحل تولید و مجوز پخش در حوزه‌ی نمایش خانگی بر عهده‌ی صداوسیما است.

 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه تحلیلی خبری598،تاریخ انتشار:15تیر1401،کدخبر:508906،www.598.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین