پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۶۳۳
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱
ترابی پزشک حوزه استاندارد وزارت بهداشت گفت: فناوری‌ها و تجهیزات جدید تولیدکنندگان داخلی باید تحت ارزیابی بالینی سنجیده شود. محصول غیراستاندارد و عرضه آن به بازار در سطح گسترده سلامت افراد را به خطر می‌اندازد. وی افزود: سالانه تجهیزات جهانی صدتا فناوری را وارد حوزه سلامت می‌کند، اما کشور ما به دلیل تحریم از این مواهب دور مانده است. لازم به ذکر است که کیفیت ارائه خدمات باید توسط تولیدکنندگان مورد توجه قرار بگیرد تا بتواند همان عملکرد مطلوب را داشته باشد. تولیدکنندگان داخلی در حوزه سلامت تلاش برای کیفیت بهتر دارند، اما باز هم به استاندارد لازم نرسیده ایم.

شعار سال: اختتامیه پنجمین جشنواره ملی صنعت سلامت محور در پنل دوم ادامه دارد. در این پنل الله بخشی مدیر سلامت و ایمنی گل گهر گفت: مجموعه گل گهر روند پیشرفت خود را از ۱۰ سال گذشته شروع کرده است. در بخش hse به دستاورد‌های مختلفی رسیدیم. در حوزه سلامت مجموعه گل گهر تقریبا علاوه بر کارکنان همسران و خانواده اشخاص تحت پوشش سلامت قرار داده است. با توجه به خروجی‌ها و گزارش‌های مربوطه میزان سلامت کارکنان رو به بهبودی قرار داشته است.

وی افزود: اتفاق مثبت دیگه‌ای که افتاده است ساخت مجموعه گردشگری در حوزه سلامت است. این مجموعه ۲۵۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید. همچنین لازم به ذکر است یکی از موضوعات مهم در شرکت‌ها آموزش است و این مجوعه برنامه مشخصی در این زمینه در پیش دارد. شرکت گوهر امداد نیز، زیر مجموعه گل گهر تشکیل شده است.

لازم به ذکر است که در زمان کرونا کل منطقه گل گهر و بخشی از شهرستان را در پوشش داشتیم و در زمینه واکسیناسیون عملکرد خوبی نشان دادیم و همه این موارد در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی مجموعه اجرایی شده است.

فتاحی مدیر hse شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در ادامه این پنل گفت: حدودا ۳۰ هزار نفر از شهرستان بافق خانواده پرسنل این مجموعه هستند بنابراین کلیه خدمات درمانی و سلامت برای کارکنان و خانواده هایشان تحت پوشش شرکت انجام می‌شود. متخصص‌های مختلف در زمینه قلب، ریه و گوارش برای معاینه پرسنل در دسترس است. دوران کرونا نیز اهمیت توجه به حوزه سلامت را بیشتر کرد چرا که این مجموعه حدودا از مرکز شهر دور است و نیاز خدمات درمانی بیشتر احساس می‌شد. داروخانه‌های شبانه روزی و مراکز درمانی مربوط به شرکت علاوه بر کارکنان به خانواده هایشان نیز ارائه خدمت می‌کردند.

وی افزود: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق از بین صنایع الاینده توانست خارج شود و در دسته صنعت سبز قرار بگیرد. در بحث پساب و فاضلاب شرکت سرمایه گذاری‌های خوبی انجام دا و پروژه ۳۰۰ میلیارد تومانی در این بخش راه اندازی شد. در بخش ایمنی و آتش نشانی ساختار خوبی در شرکت شکل گرفته است و به جز واحد بهداشت ایمنی، بهداشت حرفه‌ای نیز پیگیری می‌شود.

ترابی معاون دفتر ارزیابی استاندارد وزارت بهداشت در ادامه این پنل گفت: پاسخ دادن به نیاز‌های سلامت مردم به تنهایی توسط خود فرد انجام پذیر نیست و تمام سازمان‌ها به کمک دولت باید توجه ویژه‌ای در این زمینه داشته باشند.

وی افزود: سالانه تجهیزات جهانی صدتا فناوری را وارد حوزه سلامت می‌کند، اما کشور ما به دلیل تحریم از این مواهب دور مانده است. لازم به ذکر است که کیفیت ارائه خدمات باید توسط تولیدکنندگان مورد توجه قرار بگیرد تا بتواند همان عملکرد مطلوب را داشته باشد. تولیدکنندگان داخلی در حوزه سلامت تلاش برای کیفیت بهتر دارند، اما باز هم به استاندارد لازم نرسیده ایم.

در کشور‌های توسعه یافته دارو یا تجهیزاتی که بخواهد به بهره برداری برسد تحت آزمایش‌های فراوانی قرار میگیرد، اما در کشور ما این روند هنوز دچار اشکال است. ارزیابی‌های بالینی در حوزه سلامت بسیار مهم است، چون سلامت افراد را در صورت عدم استاندارد به خطر می‌اندازد. متاسفانه ارزیابی بالینی تجهیزات زمان بر است، ولی به دلیل پیامد‌های خطرناکی که احتمال آن وجود دارد، باید با حساسیت‌های زیادی به آن توجه شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت گسترش نیوز، تاریخ انتشار:۱ اسفند ۱۴۰۱، کدخبر: ۲۸۷۷۳۱،www.gostaresh.news

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین