پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - 2023 April 01
کد خبر: ۳۸۶۸۶۲
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴
برخی افراد معتقدند که ماجرای مسمومیت سریالی دانش آموزان، نوعی عملیات تروریستی محسوب می‌شود یا انگیزه‌های شخصی پشت ماجراست. در حالیکه فاطمه مقصودی نظر دیگری دارد معتقد است هنوز علت این ماجرا مشخص نشده است. این نماینده در پاسخ به اینکه گفته می‌شود گروه‌های تندرو و مذهبی پشت این ماجرا هستند را قویا تکذیب کرد و گفت که چنین چیزی وجود ندارد. مقصودی گفت: با توجه به اینکه مسمومیت‌های پی درپی دانش‌آموزان سلامت جسم و روان آن‌ها را نشانه گرفته است، مدارس باید آنلاین شود.

شعار سال: ادامه‌دار شدن مسمومیت‌های دانش‌آموزان که از ۳ ماه گذشته درقم شروع و گستره آن به شهر‌های دیگر نظیر شیراز و بروجرد رسید باعث نگرانی جامعه به ویژه اولیای دانش ‎آموزان شده است.

باوجود پیگیری‌هایی‌مسئولان هنوز پشت پرده این ماجرا مشخص نشده است. در صورتی که باید اطلاع رسانی‌های لازم صورت گیرد و دستگاه‌های امنیتی به صورت وی‍ژه این مساله را پیگیری کنند.

برخی نیز معتقدند که این ماجرا نوعی عملیات تروریستی محسوب می‌شود یا انگیزه‌های شخصی پشت ماجراست. در حالیکه فاطمه مقصودی نظر دیگری دارد معتقد است هنوز علت این ماجرا مشخص نشده است.

این نماینده در پاسخ به اینکه گفته می‌شود گروه‌های تندرو و مذهبی پشت این ماجرا هستند را قویا تکذیب کرد و گفت که چنین چیزی وجود ندارد. هر چیزی است قطعا آگاهانه و تعمدا صورت گرفته است و باید این مساله مورد بررسی قرار گیرد.

مقصودی با اشاره به اینکه به جد پیگیر این ماجرا هستیم، ادامه داد: با وزیر آموزش و پرورش گفت‌وگویی داشته‌ام که برای پیگیری این ماجرا تاکید داشته‌ام و به او گفته ‎ام که هر چه زودتر باید این مساله جمع شود. نماینده بروجرد ادامه داد: در امنیتی بودن این ماجرا همین بس که جان بچه‌ها در خطر است و از لحاظ روحی و روانی نیز تاثیرات خاص خود را دارد.

وی اضافه کرد: مانند دوران مثل کرونا مدارس باید آنلاین شود. کرونا ویروسی ناشناخته بود و برای آنکه آن را بشناسیم، از آن دور شدیم الان نیز همین است. باید پیگیر باشیم تا حل این موضوع باید بچه‌ها در خانه و به صورت آنلاین درس بخوانند تا بعد حل این مشکل دوباره به مدارس باز گردند.

به گفته این نماینده سرنخ‌هایی به دست آمده است، اما هنوز رسانه‌ای نشده است. وی با بیان اینکه ما به رسانه‎‌های معاند توجهی نداریم، گفت: ما به آن‌ها اهمیتی نمی‌دهیم. آن‌ها کارشنان دشمنی کردن است. ما هر اقدامی انجام دهیم، جور دیگری از سوی آن‌ها تفسیر خواهد شد. برای ما مهم مدیریت داخلی خودمان تا حل شدن قضیه است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصر ایران، تاریخ انتشار:۸ اسفند ۱۴۰۱، کدخبر: ۸۸۰۶۴۶، www.asriran.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین