پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۹۴۷
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵
غلامرضا نوری قزلجه نماینده مجلس درباره بحث حوادث اخیر در مدارس دخترانه گفت: معتقدم که دستگاه‌های متولی کم کاری و کوتاهی کردند و کار به جایی رسید که رهبری هم به موضوع ورود کردند و گفتند مسئولان باید با جدیت موضوع را پیگیری کنند و اگر عمدی باشد به اشد مجازات برسند.

شعار سال: غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مجلس درباره بحث حوادث اخیر در مدارس دخترانه گفت: معتقدم که دستگاه‌های متولی کم کاری و کوتاهی کردند و کار به جایی رسید که رهبری هم به موضوع ورود کردند و گفتند مسئولان باید با جدیت موضوع را پیگیری کنند و اگر عمدی باشد به اشد مجازات برسند.

بخش‌هایی از گفت و گوی نوری قزلجه را در ادامه می‌خوانید:

درمورد سخنان رهبری درباره مسمومیت دانش آموزان؛ این نشان از اهمیت موضوع دارد. آن‌هایی که می‌گویند موضوع را بزرگ نکنید و به آن نپردازید باید بدانند تذکرات رهبری نشان داد موضوع بسیار مهم است و مسئولان باید جدی‌تر و محکم‌تر با این موضوع برخورد می‌کردند، ولی آن‌ها کوتاهی کردند و این کوتاهی برای کسی پذیرفته شده نیست.

اینکه در کشور ما چنین اتفاقی با این وسعت بیفتد، ولی هنوز ندانیم ریشه و منشا چیست این خیلی علامت سوال بزرگی است و امیدواریم و سریع جمع شود و موضوع ریشه‌های خطرناکی نداشته باشد.

ما نگران رفتار‌های افراطی و متحجرانه هستیم، چون در مدارس دخترانه این اتفاقات افتاده؛ معلوم است که تحصیل دختران را هدف قرار داده اند. اگر در اماکن دیگر، این اتفاقات می‌افتاد احتمالات چیز دیگری بود، اما الان معلوم است که تحصیل دختران هدف است و باید ریشه این فکر در جامعه خشکانده شود.

معلوم است کسی که فکر متحجرانه و بسته‌ای دارد و روش‌های افراطی گرایی دارد دست به چنین اقدامی می‌زند. معمولا جریان‌های تندرو و افراطی خیلی زود در دام توطئه‌های مخالفین و دشمنان می‌افتند و کار‌های را انجام می‌دهند که به نفع بدخواهان و دشمنان است و سنخ کار افراطی همین است.

من این را نفی نمی‌کنم، ولی هر چه هست آن‌ها عاملان و مزدوران کج فهم داخلی دارند که این کار‌ها را انجام می‌دهند. دشمنان، دشمنی دارند و دشمنی آن‌ها عجیب نیست، ولی اینکه مزدوران داخلی آن‌ها دست به چنین اقدامی می‌زنند جای تاسف دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اعتمادآنلاین، تاریخ انتشار:۱۷ اسفند ۱۴۰۱، کدخبر: ۶۰۱۱۶۳، www.etemadonline.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین