پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۹۲۱
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۳
اگر از آن دسته افرادی هستید که عادت دارید هر روز در طول فصول گرم و آفتابی از عینک دودی استفاده کنید پس حتما نیاز دارید که یک مدل و رنگ مناسب آن را به عنوان یک اکسسوار داشته باشید.

شعار سال: بی‌تردید در بازار تعداد بسیار زیادی از مدل‌ها، قالب‌ها، رنگ‌ها و استایل‌های مختلف از این اکسسوار موجود هستند که نظرتان را جلب کرده و شاید انتخاب یک مدل مناسب را برای شما دشوار می‌سازد، اما آنچه شما نیاز دارید استایلی است که در صورت تغییر ظاهرتان، همچنان شیک، زیبا و متناسب دیده شود. ما پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید عینک دارید حتما این چهار توصیه مفید را در نظر داشته باشید:

* تضاد : شکل قاب عینک شما باید در تضاد با فرم صورت تان باشد؛ بنابراین اگر فرم چهره شما گرد است به عینکی با فریم گوشه‌دار بیشتر احتیاج دارید، اما اگر فرم صورت تان زاویه‌دار است باید فریم‌هایی در اشکال منحنی انتخاب کنید تا بتواند زاویه‌های قالب صورت را کاهش دهد.

* تناسب :به طور کلی شما به فریمی نیاز دارید که متناسب با قالب کل صورت تان باشد. شرایط این تناسب در مواردی که قصد خرید عینک آفتابی را دارید با مواقعی که عینک طبی تهیه می‌کنید تفاوت دارد؛ در واقع عینک آفتابی باید فریم بزرگتری داشته تا پوشش دهی آن برای چشم‌ها و دور چشم بهتر باشد، اما مدلی که برای عینک آفتابی مناسب است لزوما برای عینک طبی‌ هم مناسب نخواهد بود.

* رنگ : رنگی را برای عینک آفتابی خود انتخاب کنید که تکمیل کننده سایر ویژگی‌های چهره‌تان باشد. رنگ مشکی همیشه برای مشخص کردن و نشان دادن خطوط اصلی چشم مناسب است. فریم عینک‌هایی که رنگ متضادی با تُن رنگ چهره و موهایتان دارند مشخصا روی صورت بیشتر خود را نشان می‌دهند اما با این حال انتخاب رنگ فریم عینک دودی بستگی به سلیقه شما دارد که بخواهید چقدر روی صورت تان جلوه کند.

* قالب چهره :در این مرحله کارتان کمی پیچیده‌تر می‌شود و می‌توانید برای پیدا کردن جواب ادامه مطلب را بخوانید:

- صورت قلبی شکل مدل خلبانی و استایل‌های بدون قاب : عینک‌های مدل خلبانی برای متعادل کردن پیشانی پهن با خط باریک‌ فک و چانه تیزتر در افرادی که این فرم صورت را دارند به دلیل اینکه در قسمت پایین پهن می‌شوند مناسب‌ترند و البته مدل‌های بدون فریم نیز مناسب هستند؛ چرا که اجازه نمی‌دهند پیشانی این افراد به شکل نامتناسبی بزرگ دیده شود.

- صورت مربعی شکل استایل‌های بیضی و مستطیل با لبه‌های گرد : عینک‌های آفتابی که فریم‌های بیضی باریک‌تر دارند یا استایل‌های مستطیلی شکل با لبه‌های گرد، گزینه های بسیار مناسبی برای کم کردن شکل مربعی فک و پهنای چهره هستند.

- صورت کشیده فریم‌های بلندتر و فریم‌هایی که روی دسته آنها تزئینات دارد : اگر فرم صورت باریک و کشیده دارید فریم‌هایی را انتخاب کنید که ارتفاع بلندتری دارند یا گردتر هستند؛ به این ترتیب فضای بیشتری از بلندی صورت را اشغال کرده و بهتر از فریم‌های بیضی یا مستطیلی بین اجزای صورتتان هماهنگی ایجاد می کنند. همچنین به دنبال فریم‌هایی باشید که دسته ضخیم‌تری دارند و روی دسته نیز تزئیناتی کار شده است. این ویژگی موجب می‌شود توجه بیننده به اطراف صورت جلب شود و چهره شما پهن‌تر به نظر برسد.

- صورت گرد فریم‌های مستطیلی و فریم‌هایی با رنگ متضاد در قسمت پل عینک : برای این قالب صورت فریم‌های گوشه‌دار و مستطیلی شکل مناسب هستند؛ چرا که به کشیده‌ترشدن صورت کمک می‌کنند. همچنین اگر قسمت پل عینک (قسمت بالایی قاب که دو شیشه را به هم متصل می‌کند) رنگ متضاد با قسمت‌های دیگر فریم داشته باشد موجب می‌شود چشم‌ها با فاصله بیشتری از هم به نظر برسند.

- صورت ذوزنقه‌ای فریم‌های نیمه و فریم‌های گربه‌ای : اگر فرم صورت‌تان در ناحیه فک و چانه پهن است سعی کنید از استایل فریم نیمه یا مدل گربه‌ای کشیده استفاده کنید تا توجه را به قسمت بالایی صورت جلب و تعادلی با خط فک تان پیدا کند.

- صورت بیضی فریم‌هایی که در قسمت بالا حاشیه ضخیم دارند و مدل‌های پروانه‌ای : اگر استخوان‌های صورت شما در ناحیه گونه، پهن اما در ناحیه پیشانی و چانه باریک‌تر است به دنبال فریم‌هایی باشید که لبه قاب در قسمت بالایی ضخیم‌تر و تیره‌تر از قسمت پایین آن است یا استایل‌های پروانه‌ای را امتحان کنید که در قسمت بالای فریم اندکی کشیده‌تر است.

با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از سایت دات بلاگ، تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 ، کد مطلب: ـ، http://blog.thesoftware.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین