پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۵۳۴۷
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۰
«مجلس این آمادگی را دارد که بعد از مراسم تنفیذ، در اولین فرصتی که تیم رئیس‌جمهور منتخب آمادگی داشته باشد، مراسم تحلیف را برگزار کند. با وجود تعطیلی مجلس، در صورتی که تیم رئیس‌جمهور منتخب آمادگی داشته باشد، مجلس می‌تواند همین هفته مراسم تحلیف را برگزار کند.»

شعارسال: علی اکبر رنجبرزاده نماینده مردم همدان، با اشاره به پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست‌جمهوری و تبریک به وی، گفت: مجلس این آمادگی را دارد که بعد از مراسم تنفیذ، در اولین فرصتی که تیم رئیس‌جمهور منتخب آمادگی داشته باشد، مراسم تحلیف را برگزار کند.

وی گفت: با وجود تعطیلی مجلس، در صورتی که تیم رئیس‌جمهور منتخب آمادگی داشته باشد، مجلس می‌تواند همین هفته مراسم تحلیف را برگزار کند؛ دعوت از میهمانان خارجی برای مراسم تحلیف با هماهنگی مجلس و دولت مستقر انجام خواهد شد.

مراسم تحلیف پزشکیان چه زمانی برگزار می‌شود؟

رنجبرزاده در پاسخ به این سؤال که آقای پزشکیان هم‌اکنون نماینده مجلس هست و آیا باید استعفاء دهد، گفت: بله. آقای دکتر پزشکیان باید استعفای خود را تقدیم هیئت رئیسه کند و نمایندگان مجلس نیز با استعفای ایشان موافقت کنند.

وی درباره زمان معرفی کابینه به مجلس نیز گفت که این زمان بعد از مراسم تحلیف و با هماهنگی مجلس و دولت مشخص خواهد شد.

توضیحات تکمیلی برای بهره برداری بیشتر از خبر:

*** تنفیذ معامله، به معنای تایید کردن، رضایت دادن و اعتبار بخشیدن به معامله یا قرارداد می باشد. گاهی تنفیذ قرارداد، توسط شخص ذی نفع انجام می شود و گاهی هم، نیاز است که دادگاه، با رسیدگی به موضوع دعوی، حکم تنفیذ را صادر نماید. تفاوت تنفیذ با تفویض، آن است که تفویض به معنای واگذاری اختیار انجام امری به شخص دیگر است .

*** معارفه یا تحلیف مراسمی است که طی آن آغاز به کار شخصی که پیش از این بر مقامی منصوب شده بوده اعلام می‌گردد. امروزه برگزاری چنین مراسمی بسیار معمول است. مراسم معارفه در آغاز به کار افراد در پست‌های مهم اجرایی و مدیریتی در دولت یا شرکت‌های بزرگ خصوصی، مربیان و بازیکنان ورزشی و به خصوص مردان سیاسی به کار می‌رود

 

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از فرارو، تاریخ انتشار: 16تیر1403، کدخبر:751530، fararu.com / سایر منابع.

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین