پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۵۴۰۸
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۹
«سازمان ملی هوش مصنوعی» با حضور محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری و روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور بعد از ظهر امروز افتتاح شد. لازم به ذکر است در آذرماه ۱۴۰۲، سید ابراهیم رئیسی در حکمی به روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، دستور تشکیل شورای ملی راهبری و مرکز ملی هوش مصنوعی را داد و معاون علمی را مسئول تشکیل این شورا کرد. راه‌اندازی «مرکز ملی هوش مصنوعی» به دستور رئیس‌جمهور در راستای تحقق وظایف و انتظارات از شورای ملی راهبری و پیگیری منسجم و متمرکز اهداف فناورانه و اقتصادی در حوزه هوش مصنوعی بود. در واقع مرکز ملی هوش مصنوعی در دوران ریاست‌جمهوری شهید رئیسی با جدیت و پیگیری وی تأسیس شد.

شعارسال: نهم دیماه ۱۴۰۲ بود که آیت الله رئیسی، رئیس جمهور شهید و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه «نهایی‌سازی و تصویب سند ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران» را ابلاغ کرد که براساس آن ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورا مأموریت یافت این سند را با همکاری وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذینفع و با استفاده ظرفیت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها تدوین کند.

افتتاح سازمان ملی هوش مصنوعی بر اساس سند ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران

۱۲ تیرماه سال‌جاری نیز محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ماده واحده «تشکیل شورای ملی راهبری و تأسیس سازمان ملی هوش مصنوعی» مصوب جلسه ۹۰۱ مورخ ۲۹ خردادماه ۱۴۰۳ این شورای را برای اجرا به شرح ذیل ابلاغ کرد.

«ماده واحده؛ ضمن تأیید کلیات سند ملی هوش مصنوعی و واگذاری تصویب مفاد آن به شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی، برای برنامه‌ریزی، راهبری، هماهنگی و نظارت بر حسن اجرای این سند شامل تصویب نقشه راه اجرایی‌سازی سند، تصویب آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های لازم جهت تسهیل اجرای سند، تصویب ره‌نگاشت کاربست هوش مصنوعی در دستگاه‌های اجرایی مستقل ملی و پیشنهاد روزآمدسازی سند «شورای ملی راهبری هوش مصنوعی»، با ترکیب ذیل تشکیل می‌شود. همچنین در راستای ساماندهی و توسعه زیست‌بوم هوش مصنوعی کشور و انجام امور دبیرخانه این شورا «سازمان ملی هوش مصنوعی» به صورت یک سازمان مستقل زیر نظر رئیس جمهور تأسیس می‌شود.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از مهر، تاریخ انتشار: 19تیر1403، کدخبر:6162294، www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین