پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۵۰۵
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۳
استاندارخراسان شمالی گفت: تلاش ما به کارگیری مدیران بومی است و تاکنون اولویت ما در به کارگیری مدیران با اولویت بومی، توانمندی آنها و اعتقاد به برنامه های دولت بوده است.

شعارسال: سید علی‌اکبر پرویزی در دیدار با اعضای شورای منتخب استان اظهار داشت: ارتقای جایگاه شوراها به عنوان آنها نیست بلکه اعضای شورا باید عملکرد و رفتار مثبتی در تمام امور مربوط به شوراها داشته باشند و با عملکرد خوب جایگاه شوراها را ارتقا بدهند.

وی با تاکید بر اینکه دوره های آموزشی برای اعضای شوراهای اسلامی شهر، روستا و بخش باید برگزار شود، افزود: اعضای شوراها باید مسلط به قوانین حوزه کاری خود بوده و با تصمیمات اتخاذ شده بتوانند شان شوراها را در حد مدیریت جامع روستایی یا شهری ارتقا دهند و نباید به مسائل جزیی ورود پیدا کرد که شان و جایگاه شورا زیر سوال برود.

پرویزی تصریح کرد:با تلاش و پیگیری اعضای شورای استان، شورای شهرستانها و بخش ها نیز فعال می شوند که می توان از این طریق در مسیر توسعه استان قدم برداشت.

وی در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان شورای عالی استان مبنی بر به کارگیری مدیران بومی نیز گفت: تلاش ما به کارگیری مدیران بومی است و تاکنون اولویت ما در به کارگیری مدیران با اولویت بومی، توانمندی آنها و اعتقاد به برنامه های دولت بوده است.

پرویزی در ارتباط با کمک به شهرداری ها و دهیاری ها نیز خاطرنشان کرد:از هر راهی که بتوانیم به شهرداری ها و دهیاری ها کمک کنیم دریغ نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: امسال 50 هزارتن قیر وارد این استان شده که ضمن اینکه رقم قابل توجهی است بهسازی و اجرای آسفالت می تواند به عنوان یک فعالیت عمده وعملکرد اصلی برای اعضای شوراهای شهرها و روستاها محسوب شود.

پرویزی در ارتباط با برگزاری دوره های آموزشی ترک اعتیاد و طلاق نیز افزود:برای برگزاری دوره آموزشی ترک اعتیاد اعتبار وجود دارد اما این برگزاری منوط به پیشنهاد ایده از سوی آموزش و پرورش و ورزش و جوانان است تا در ستاد استانی پیگیری شود.

وی در ادامه اضافه کرد: در خصوص طلاق نیز متاسفانه قبح طلاق در جامعه شکسته شده که در این رابطه دولت و قوه قضاییه راهکارهایی را در قالب برگزاری کلاس های آموزشی قبل و پس از ازدواج ارایه داده اند.

پرویزی در خصوص موضوع اشتغال نیز که سوال یکی از نمایندگان شورای استان بود نیز اظهار داشت:تمام پتاسیل های مناطق مختلف استان شناسایی شده که از سوی دیگر نیز در سند آمایش سرزمین با همین نگاه برنامه هایی تدوین شده است.

وی بیان کرد: متاسفانه از زمان استقرار استان تاکنون سرمایه گذار واقعی خیلی کم بوده است بنابراین تنها راه ممکن توجه و حمایت از افراد بومی و توانمند استان جهت سرمایه گذاری است.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد:تاکنون در راستای خواسته های شوراها و دهیاری ها کمک های بسیاری صورت گرفته به گونه ای که در دولت یازدهم چنین کمک هایی بی سابقه بوده و با ده سال گذشته قابل مقایسه نیست.

پرویزی خاطرنشان کرد:دولت یازدهم در سخت ترین شرایط مالی اعتبارات خوبی را به دهیاری ها و شهرداری ها داده که این بهترین فرصت برای اعضای شوراهاست که بتوانند در جهت درست از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: در این دوسال گذشته بیش از 2000 میلیارد ریال به دهیاری ها و شهرداری های استان کمک شده که در اجرای خواسته های اعضای شوراهاست.

وی تصریح کرد: تلاش ما ایجاد توازن و عدالت نسبی در تمام مناطق استان است که تاکنون از هیچ تلاشی هم دریغ نکرده ایم.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 13دی1394، کدخبر: 335154: www.ilna.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین