پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۸۹۰۱۸
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
مدیرکل صنعت و معدن خراسان شمالی گفت: واردات خراسان شمالی در شش ماهه ابتدای سال٬ ۳.۴۵ میلیون دلار از نظر ارزشی و ۱.۵۶ هزارتن از لحاظ وزنی بوده است که نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

شعار سال: یحیی نیکدل اظهار داشت: صادرات استان طی چهار ماهه اول سال به ارزش 38.5 میلیون دلار و از نظر وزنی 192 هزارتن می‌باشد که 22.6 درصد برنامه‌های سال 96 به ارزش 170 میلیون دلار محقق شده و نسبت به سال گذشته به لحاظ ارزشی 108 درصد و از لحاظ وزنی 15.6 درصد رشد داشتیم.

وی افزود: عمده صادرات توسط واحدهای صنعتی بزرگ صورت گرفته است؛ اوره، ملامین، آمونیاک٬ محصولات فولادی٬ محصولات پلاستیکی و مواد غذایی و کشاورزی از جمله محصولات صادراتی در استان است. بیشتر حجم صادرات نیز به کشورهای افغانستان٬ ترکمنستان٬ عراق و هند بوده است.

مدیرکل صنعت و معدن خراسان شمالی تصریح کرد: 60 درصد صادرات استان ما محصولات پتروشیمی است. پتروشیمی از نظر ارزشی 22.586 میلیون دلار و از نظر وزنی 90.291 هزارتن از سهم صادرات را به خود اختصاص داده است که نسبت به سال گذشته از نظر ارزشی 89 درصد و از نظر وزنی 116 درصد رشد داشته است.

نیکدل سهم گمرک در سال 95 را 47 درصد دانست و گفت: این میزان در چهارماهه اول سال 96؛ 69 درصد از کل صادرات را به خود اختصاص داده است. پیش بینی می‌شود با کاهش قیمت محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی در سال های آتی صادرات استان با افت و کاهش رو به رو شود.

وی با اشاره به واردات استان خراسان شمالی در ابتدای سال 96 افزود: واردات ما در چهار ماهه ابتدای سال 3.45 میلیون دلار از نظر ارزشی و 1.56 هزارتن از لحاظ وزنی بوده است. که نسبت به یک سال گدشته 61.6 از لحاظ ارزشی و 71.6 از نظر وزنی کاهش پیدا کرده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 5 آبان 96، کد مطلب: 1556700 ، www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین