سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دولت ضوابط لیبرالیسم را دنبال می‌کند
رحیم‌پور ازغدی:

دولت ضوابط لیبرالیسم را دنبال می‌کند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بنده رئیسی ندارم و کارمند اسلام و انقلابم ولاغیر، اما به طور کلی تمایلی به حضور در شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارم.
چرخش مالی تریلیون دلاری یک رشته دانشگاهی
نقش علوم شناختی در سایر علوم؛

چرخش مالی تریلیون دلاری یک رشته دانشگاهی

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، رشته میان رشته‌ای علوم شناختی را دانشی برای آشتی دانشمندان رشته‌های مختلف دانست و گفت: خلأهای رفتاری انسان از طریق علوم شناختی جبران می‌شود.
تغییر زمان ماه رمضان سخنی متوهمانه است
عضو ستاد استهلال:

تغییر زمان ماه رمضان سخنی متوهمانه است

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری بااشاره به اینکه در ستاد هیچ ملاحظه‌ای وجود ندارد گفت: موضوع استهلال کاری علمی و براساس نظر کارشناسان است و تغییر در روز‌های ماه رمضان سخنی متوهمانه است.
خلاقیتی معنوی؛

رباتی که نماز می خواند

چینی ها رباتی ساختند که نماز می خواند، ربات نمازخوان نمازهای قضای شما را می خواند !
آیا علم دینی محقق خواهد شد؟
مدعای موافقین و منتقدین علم دینی؛

آیا علم دینی محقق خواهد شد؟

بحث از علم دینی به دلیل نامشخص بودن و ابهام در چیستی و چرایی و چگونگی آن در دوره کنونی، بیش از هر زمان دیگری در حال به حاشیه رفتن است.
انعقاد تفاهم‌نامه با آستان قدس در راستای گسترش کرسی‌های ترویجی
رئیس پژوهشکده علوم اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:

انعقاد تفاهم‌نامه با آستان قدس در راستای گسترش کرسی‌های ترویجی

رئیس پژوهشکده علوم اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تفاهم‌نامه‌هایی با دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه و آستان قدس رضوی برای کرسی‌های ترویجی منعقد می‌شود.
فاصله‌هایی که غرق ابهامند
گفت‌وگو با دکتر داوود فیرحی؛

فاصله‌هایی که غرق ابهامند

مسأله «وحدت حوزه و دانشگاه» با بهره‌گیری از نظریات امام خمینی(ره) و تلاش‌های شهید مفتح از سال 1359 و متعاقب «انقلاب فرهنگی» و تحت‌تأثیر آن در جامعه انقلابی مطرح شد. گویا هدف اصلی این وحدت در افقی مبهم و در پرتو طرحی کلی «گسترش و نزدیک کردن تعاملات علمی دانشگاهی و معارف اسلامی» بود. بدین ترتیب زمینه وحدت و همکاری دو نهاد حوزه و دانشگاه فراهم شد. برای ابهام‌زدایی از این وحدت با حجت‌الاسلام دکتر داوود فیرحی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران به گفت‌وگو نشستیم.
علم به مثابه استراتژی
گفت‌وگو با حجت‌الاسلام قنبر‌پور؛

علم به مثابه استراتژی

علم و علم‌آموزی در سیره پیامبر(ص) از جایگاه والایی برخوردار است شاید یکی از دلایل برجسته شدن این بعد در سیره ایشان به بستری که در آن قرار داشتند، بازمی‌گردد؛ یعنی جامعه جاهلی که می‌بایست برای پذیرش دین اسلام ابتدا از گرد و غبارهای جهالت پاک می‌شد. در گفت‌وگویی با حجت‌الاسلام مصطفی قنبرپور، پژوهشگر تاریخ اسلام، کوشیدیم تا ویژگی‌های سیره علمی پیامبر اکرم(ص) و بهره‌گیری ایشان از این سیره در تحقق صلح را به بحث بگذاریم.
در خدمت و خیانت «علم دینی»
روایتی از یک منازعه فلسفی؛

در خدمت و خیانت «علم دینی»

دوباره تب علم دینی از دو ماه پیش در کشور داغ شده است، به نظر می‌رسد کنش‌گری این عرصه نه به دست نهادهای رسمی، حوزه و دانشگاه بلکه به دست متفکرینی از دل انقلاب اسلامی است.
آسیب‌شناسی پژوهش‌های قرآنی
عباس تقویان تشریح کرد:

آسیب‌شناسی پژوهش‌های قرآنی

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) جزیره‌ای عمل کردن مراکز پژوهشی و فقدان مدیریت واحد و نیز عدم اولویت‌بندی در پژوهش‌های قرآنی را مهم‌ترین آسیب‌های پژوهش‌های قرآنی دانست و تاکید کرد: رویکرد دانشگاه‌ها باید به سمتی برود که در دوره دکتری پیس از دفاع از رساله، جنبه‌های ابتکاری دانشجو ارائه و نقد و بررسی شود.
۱
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین