site traffic analytics بهره‌ مندی همه شهرهای بزرگ از اینترنت ۴G تا پایان امسال | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۰۴۶۲
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۴
وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال آینده تمام شهرهای بزرگ کشور دارای اینترنت 4G (نسل چهارم اینترنت) شوند.

شعار سال: محمود واعظی اظهار کرد: کارهای فراوانی برای نسل سه و چهار اینترنت در کشور انجام شده است، به گونه‌ای که در سطح کشور ۴۶۰ شهر اینترنت ۳G و ۱۶۰ شهر اینترنت ۴G دارند و همچنین در استان خوزستان ۲۷ شهر برخوردار از ۳G و ۱۲ شهر مجهز به ۴G هستند که امیدواریم تا پایان سال آینده تمام شهرهای بزرگ کشور دارای اینترنت ۴G شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت: درباره کمک به روستاها و فراهم کردن خدمات اینترنت پرسرعت برای آن‌ها در دو سال گذشته حدود ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و این مقدار در سال آینده به ۹۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

واعظی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا اینترنت پرسرعت را به روستاها ببریم، خاطرنشان کرد: با این هدف که زندگی را برای مردم روستاها آسان و به وضعیت فرهنگ و آسایش آن‌ها کمک کنیم و همچنین شکاف دیجیتالی میان روستاها و شهرها را کاهش دهیم؛ خوشحالیم که مسئولین خوزستان به مساله ICT علاقه‌مند هستند و انگیزه فراوانی دارند تا برنامه توسعه دولت الکترونیک را در استان محقق کنند.

او که در نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیک که در اهواز برگزار شد، سخن می‌گفت اظهار کرد: در دنیای امروز که ICT پیشران توسعه است، باید به کمک آن و توسعه زیرساخت‌ها، خوزستان را در بخش‌های مختلف توسعه دهیم و به همین منظور به قول‌هایی که در سفر گذشته داده‌ایم، عمل کرده‌ایم.

وی افزود: انتظار از استان خوزستان که ظرفیت بالایی در همه زمینه‌ها دارد و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بسیار بالا است و باید برای توسعه این استان در بخش‌های مختلف تلاش شود.

واعظی تصریح کرد: زیرساخت شبکه انتقال استان پس از سفر گذشته و قول‌هایی که در آن سفر داده شد، به درجه قابل قبولی رسیده است و همچنین در بحث شبکه IP داخلی و خارجی این توان را داریم تا استان هر مقدار که طلب کند، در اختیار آن قرار دهیم و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد؛ امروز در کشور دو یا سه برابر میزان استفاده از IP های داخلی و خارجی شبکه انتقال و شبکه IP فراهم شده است.

او ادامه داد: ما از بخش خصوصی حمایت خواهیم کرد و این بخش می‌تواند بر روی حمایت‌ها و کمک‌های این وزارتخانه حساب ویژه‌ای باز کند و به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف بخصوص زمینه ICT بپردازد.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی عصر گیلان، تاریخ انتشار 20 بهمن 1394، کد مطلب: 96571: www. asrguilan.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین