پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۷۸۸۷
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به عملکرد بهاره شهرستان‌ها در خصوص لایروبی و آهک پاشی جوی‌های روباز به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های روده‌ای گفت: بالغ بر نیمی از شهرستان‌ها عملکرد زیر 50 درصد در خصوص لایروبی و آهک‌پاشی داشته‌اند.
شعار سال: مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به عملکرد بهاره شهرستان‌ها در خصوص لایروبی و آهک پاشی جوی‌های روباز به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های روده‌ای گفت: بالغ بر نیمی از شهرستان‌ها عملکرد زیر 50 درصد در خصوص لایروبی و آهک‌پاشی داشته‌اند.

فرهاد صفدری، با اشاره به آغاز پیک بیماری‌های روده‌ای اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی خوزستان این استان یکی از کانون‌های بومی بیماری التور (وبا) به شمار می‌رود. این موضوع اهمیت رسیدگی به موقع و مستمر در خصوص وضعیت منابع آلودگی روباز و گسترده مثل جوی‌های روباز را بیشتر نشان می‌دهد.

وی افزود: بر این اساس بحث لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز به عنوان یکی از مصوبات اصلی و لازم‌الاجرای شورای سلامت خوزستان مصوب شد تا هر شهرستان نسبت به لایروبی جوی‌های روباز و آهک‌پاشی اقدام کند.

مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: استاندار خوزستان موضوع لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز را در جلسه شورای سلامت در دستور کار قرار داد و مقرر شد که معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مراکز بهداشت هر شهرستان گزارشی از وضعیت اقدام شهرستان‌ها اعلام کنند.

صفدری با بیان اینکه عملکرد بهاره شهرستان‌ها در خصوص لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز نشان‌دهنده وضعیت مطلوبی نیست، افزود:بالغ بر نیمی از شهرستان‌ها عملکرد زیر 50 درصد در خصوص لایروبی و آهک‌پاشی داشته‌اند.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع نیاز است که شهرداری‌ها در شهرها و بخشداری‌ها یا دهداری‌ها در حوزه روستاها در این زمینه اقدام کنند.

مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد: در جلسه آینده شورای سلامت شهرستان‌هایی که عملکرد مقتضی در بحث کنترل آلودگی‌ها نداشته باشند در قالب گزارشی معرفی می‌شوند و باید فرمانداران در این خصوص توضیح دهند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1397، کدخبر: 97022413177 ، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین