پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۷۵۳۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۶
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به فروش اینترنتی گوشت گفت: ثبت‌نام برای توزیع گوشت به‌صورت اینترنتی برای مردم ما زشت است و این امر بی‌کفایتی برخی از مسؤولان را نشان می‌دهد.

شعارسال: نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به فروش اینترنتی گوشت گفت: ثبت‌نام برای توزیع گوشت به‌صورت اینترنتی برای مردم ما زشت است و این امر بی‌کفایتی برخی از مسؤولان را نشان می‌دهد.

 گیلان آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در جلسه بررسی مشکل رانندگان تاکسی شهر رشت با حضور جمعی از مسؤولان و نمایندگان رانندگان تاکسی‌ها در دفتر نماینده ولی‌فقیه در گیلان، با اشاره به لزوم ارائه مطالب عاقلانه به‌ منظور برطرف کردن مشکل این قشر از جامعه اظهار کرد: امروز باید بپذیریم پیشرفت‌های جدیدی در عرصه ناوگان حمل‌ونقل و جابه‌جایی مسافر حاصل شده است.

وی یکی از مشکلات عمده در جامعه را کمبود فضای اشتغال عنوان کرد و افزود: خانواده‌ها تلاش می‌کنند لقمه حلال سر سفره خود ببرند و در این راستا بیکاری درد جامعه است.

نماینده ولی‌ فقیه در گیلان با بیان اینکه مشکل بیکاری فرزندان تحصیل‌کرده مشکل خانواده‌ها است گفت: در چنین شرایطی، والدین خودرویی در اختیار فرزندان قرار می‌دهند تا بتوانند درآمدی برای خود کسب کنند.

فلاحتی با تأکید بر قانونمند شدن تاکسی‌یارها در راستای کمک به پلیس راهور خاطرنشان کرد: اجرای طرح تاکسی‌یار باید از پشتوانه قضایی برخوردار باشد.

امام جمعه رشت خواستار بررسی اساسی مشکل رانندگان تاکسی شهر رشت شد و اظهار کرد: نخستین و اساسی‌ترین اقدام این است که در ایستگاه‌های تاکسی، خودروهای مسافربر شخصی نباشد.

وی نظارت ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی در ایستگاه‌های تاکسی را مهم عنوان کرد و افزود: تعداد ۸۵ ایستگاه تاکسی در سطح رشت وجود دارد و ۳۰ ایستگاه از اهمیت بیشتری برخوردار است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی باید در عرصه حضور فیزیکی داشته باشد، خاطرنشان کرد: البته مدارا با مردم موضوع مهم و نخست است.

فلاحتی بر تأمین قطعات موردنیاز رانندگان تاکسی توسط مسؤولان مربوطه تأکید کرد و گفت: نرخ کرایه تاکسی‌ها باید واقعی‌سازی شود.

وی مسئله بازار، ترافیک شهری و مشکل رانندگان تاکسی را سه معضل اساسی شهر رشت برشمرد و بیان کرد: قفل شدن نقطه مرکزی شهر موجب ایجاد ترافیک در نقاط دیگر رشت می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان، خواستار اولویت‌بندی مشکل رانندگان تاکسی شهر رشت شد و تصریح کرد: مسؤولان شهری و اعضای شورای شهر می‌توانند از طریق تفاهم با بانک‌ها خودروهای جدید را جایگزین ناوگان فرسوده کنند.

فلاحتی گفت: امیدوارم اعضای شورای شهر رشت از قبل برای برطرف کردن مشکلات شهری تدابیری بیندیشند و دیگر نگوییم اعضای شورا همچنان می‌خواهند برنامه‌هایی را اجرا کنند.

وی با اشاره به فروش اینترنتی گوشت در برخی نقاط بیان کرد: ثبت‌نام برای توزیع گوشت به‌صورت اینترنتی برای مردم ما زشت است و این امر، بی‌کفایتی برخی از مسؤولان را نشان می‌دهد.

برنامه‌های شورای شهر مشکل رانندگان تاکسی رشت را حل نکرد

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: سپاه بازوی ولایت و نوکر مردم است و هر جا مشکلی باشد، وظیفه دارد تدابیری برای برطرف کردن مشکلات بیندیشد.

سردار محمد عبدالله‌پور به هفت مشکل در حوزه تاکسی‌های شهر رشت اشاره کرد و افزود: واقعی نبودن نرخ کرایه و فرسوده بودن ناوگان جابجایی مسافر از جمله مشکلات مذکور است.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده توسط شورای شهر رشت برای برطرف کردن معضل رانندگان تاکسی این شهر تصریح کرد: برنامه‌های شورای شهر مشکل رانندگان تاکسی رشت را حل نکرده و نیاز است تحولی در این زمینه ایجاد شود.

تعداد خودروهای شخصی مسافربر رشت به ۲۰ هزار رسید

جانشین رئیس پلیس راهور گیلان نیز در جلسه بررسی مشکل رانندگان تاکسی شهر رشت اظهار کرد: رانندگان تاکسی از قشر زحمتکش جامعه در حوزه جابجایی مسافر هستند و از تمام مشکلات آن‌ها اطلاع داریم.

امیر طالبی به وجود ۲۰ هزار خودروی مسافربر شخصی در شهر رشت اشاره کرد و افزود: تاکنون تعداد ۱۱ هزار خودروی مسافربر شخصی در شهر رشت شناسایی شده اند و از آن‌ها تعهد گرفته‌ایم در ایستگاه‌های تاکسی به‌ هیچ‌ عنوان اقدام به سوار کردن مسافر نکنند.

وی از راه‌اندازی چهار گشت تلفیقی به‌ منظور برخورد با رانندگان خودروهای مسافربر شخصی در شهر رشت خبر داد و بیان کرد: آمادگی افزایش گشت‌های مذکور تا ۸ گشت تلفیقی در سطح شهر رشت راداریم.

جانشین رئیس پلیس راهور گیلان، با بیان اینکه دوربین‌های پلاک‌خوان در چهارگوشه ورودی شهر رشت به‌ منظور برخورد با رانندگان متخلف نصب‌ شده، تصریح کرد: تعداد ۳۹ دوربین به کمک شهرداری در شهر رشت نصب‌شده است.

سال ۹۸ نرخ کرایه تاکسی رشت واقعی سازی می‌شود

رئیس شورای شهر رشت نیز در جلسه مذکور با اشاره به تعامل با تعاونی رانندگان تاکسی این شهر از ماه‌های گذشته اظهار کرد: سال‌های گذشته بازرسی خطوط ایستگاه‌های تاکسی را داشتیم و اکنون موضوع جدید تاکسی‌یار به‌ منظور جلوگیری از سوار کردن مسافر توسط خودروهای شخصی در ایستگاه‌های تاکسی مطرح‌ شده است.

امیرحسین علوی فرسودگی خودروها را از معضلات رانندگان تاکسی رشت برشمرد و افزود: قبل از افزایش نرخ ارز با بعضی از بانک‌ها به‌منظور پرداخت تسهیلات ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومانی با نرخ دو درصد برای تعویض تاکسی‌ها مذاکره‌هایی داشتیم اما با توجه با افزایش قیمت خودروها، این امر عملاً از توان ما و رانندگان تاکسی خارجی است.

وی با بیان اینکه کمک در تأمین قطعات موردنیاز از خواسته‌های رانندگان تاکسی است، خاطرنشان کرد: به‌دنبال ارائه راهکارهایی در زمینه مذکور هستیم و این امر به دلیل طولانی شدن معرفی شهردار به تأخیر افتاده است.

رئیس شورای شهر رشت، نبود سرویس بهداشتی در ایستگاه‌های تاکسی را از معضلات این شهر ذکر کرد و گفتد: احداث سرویس‌های بهداشتی جزو برنامه‌های شهرداری رشت است.

علوی با اشاره به اینکه مزاحمت و تداخل فعالیت رانندگان خودروهای شخصی و تاکسی‌ها را باید به کمترین حد برسانیم، تصریح کرد: بخشی از رانندگان خودروهای شخصی از بیرون شهر رشت می‌آیند و قرار نیست تاوان مشکلات تمام استان را رشت بپردازد.

وی از نصب دوربین‌های هوشمند در نقاط مختلف شهر رشت تا ماه آینده خبر داد و بیان کرد: سال ۹۸ نرخ کرایه تاکسی‌ها واقعی سازی می‌شود.

فعالیت ۶ هزار تاکسی در رشت

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی گیلان نیز در جلسه مذکور با اشاره به تعامل سازمان حمل‌ونقل شهری و اعضای شورای شهر رشت با رانندگان تاکسی این شهر اظهار کرد: با وجود تعامل بسیار خوب اما رانندگان تاکسی رشت با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

بهرام علیدوست به وجود ۱۲ هزار تاکسی در شهرهای گیلان اشاره کرد و افزود: تعداد ۶ هزار دستگاه تاکسی در شهر رشت فعالیت می‌کنند.

وی، خواستار اعمال تدابیر ویژه‌ای در برخورد با خودروهای مسافربر شخصی در سطح شهر رشت شد و بیان کرد: تاکسی‌های اینترنتی از دیگر معضلات محسوب می‌شود و صنف تاکسیرانی را به تعطیلی کشانده است.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته ازسایت خبری رویداد گیلان  ، تاریخ انتشار :16 بهمن 1397 ، کدخبر: 29047، www.rooydadegilan.ir

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
0
0
مدیران بی کفایت دارن همه چی از هم میپاشن و کسی ناظر نیست
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین