پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۲۷۷۲
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۱
عضو کمیته فرهنگی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به بررسی موضوع شهریه‌های دانشگاه آزاد در این کمیسیون گفت: قسمتی از شهریه‌هایی که توسط دانشگاه آزاد از دانشجویان اخذ می‌شود با برخی از آئین نامه‌ها تطابق ندارد.

شعارسال: امیر حسنخانی گفت: پرونده‌ای برای پذیرش دانشجویان دانشگاه آزاد در کمیته فرهنگی کمیسیون اصل نود تشکیل شده است.

وی تاکید کرد: طبق این پرونده دانشگاه آزاد دانشجویانی را به عنوان ذخیره ثبت نام و حتی آن‌ها را به سر کلاس‌ها فرستاده و کارت دانشجویی هم برای آن‌ها صادر کرده بود اما همه این دانشجویان حذف شدند. این موضوع در کمیته فرهنگی کمیسیون اصل نود در حال رسیدگی است.

این نماینده مجلس با اشاره به سایر مباحث کمیته فرهنگی کمیسیون اصل نود گفت: این کمیته همچنین به موضوع شهریه‌های دانشگاه آزاد ورود کرده است.

حسنخانی بیان داشت: قسمتی از شهریه‌هایی که توسط دانشگاه آزاد از دانشجویان اخذ می‌شود با برخی از آئین نامه‌ها تطابق ندارد همچنین ما پیرو این موضوع نامه‌نگاری را با آقای طهرانچی داشته‌ایم که این مسئله را حداقل منطبق با قوانین کنند چرا که اگر این دانشگاه شهریه اضافه از دانشجویان گرفته، باید به آنها بازگرداند.

سال گذشته، دانشگاه آزاد بر اساس اعلام ظرفیت برای برگزاری کنکور ۹۷ تعداد زیادی دانشجو در مقاطع کارشناسی و دکتری و در تمامی رشته‌ها به خصوص در رشته‌های پزشکی ثبت نام کرد. این دانشگاه حتی اقدام به اخذ شهریه ترم اول از دانشجویان پذیرش شده کرد، اما در زمان حضور در کلاس‌ها به دانشجویان گفته شد که دانشگاه تراز لازم را کسب نکرده و در این رشته‌ها امکان پذیرش وجود ندارد. به این ترتیب تعداد زیادی دانشجو بلاتکلیف شدند و شکایاتی را به کمیسیون اصل نود مجلس درباره اعلام ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی، واصل کردند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین، تاریخ انتشار: 18خرداد1398 ، کدخبر: 1267982: www.khabaronline.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین