پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۳۷۶۷
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۳
رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد در افق 1400 دانشگاه انتخاب اول دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌ها خواهد شد و هرسال ۸۰ هزار پایان نامه در این دانشگاه ارائه می‌شود.وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در بند دوم بیانیه گام دوم، به عنوان موتور پیشران دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می‌رود که میلیون ها فارغ التحصیلان دانشگاهی و هزاران واحد دانشگاهی در سراسر کشور به عنوان برکات انقلاب اسلامی این دانشگاه به شمار می‌روند.

شعار سالمحمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است و اگر انقلاب اسلامی گام اول را طی کرده و وارد گام دوم شده، دانشگاه آزاد نیز گام اول را طی کرده و باید وارد گام دوم شود‌. بیانیه مقام معظم رهبری بیانیه‌ای اساسی است و باید به آن پرداخته شود و دانشگاه آزاد نیز باید براساس این بیانیه برنامه‌های خود را تبیین کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در بند دوم بیانیه گام دوم، به عنوان موتور پیشران دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می‌رود که میلیون ها فارغ التحصیلان دانشگاهی و هزاران واحد دانشگاهی در سراسر کشور به عنوان برکات انقلاب اسلامی این دانشگاه به شمار می‌روند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد نیز منشا تحول و برکتی از برکات انقلاب اسلامی به شمار می‌رود و ما امروز در حضور روسای این شبکه دانشگاهی مشهور هستیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد در افق 1400 دانشگاه انتخاب اول دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌ها خواهد شد

طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد برکت حاصل از نقلاب اسلامی است گفت: چله اول انقلاب اسلامی نقاط نقصانی دارد که باید درچله دوم حل شود. طی این مدت ایران در بین 10 کشور جهان جز پیشقراولان رشد علمی بوده و این مسیری است که دنیا انتخاب کرده. امروزه نام جمهوری اسلامی در رشد آموزش عالی کشور جزء 5 کشور اول دنیا مطرح شده است.

وی افزود: دسترسی به آموزش عالی رکن رکین اقتصاد دانش بنیان است. دسترسی گسترده به آموزش عالی در کشور باید مورد توجه قرار گیرد ولی امروزه با کاهش جمعیت آموزش عالی مواجه شده ایم. از 48 درصد میزان ورودی دانشجو به 43 درصد و به مرور به پایین 40 درصد خواهیم رسید.

طهرانچی گفت: کشورهای غربی در جذب استعدادهای درخشان کشور ما از یکدیگر سبقت می گیرند در حالی که امروز در کشور اظهار می کنند جذب دانشجو باید کاهش پیدا کند.

وی افزود: دانش آشکارترین وسیله قدرت کشور به عنوان پیشران کشور مطرح شده و قدرت علمی به عنوان قدرت کشور مطرح شده است.

طهرانچی گفت: در آغاز راه گام دوم انقلاب هستیم و باید حرکت را شتابان کنیم که این امر با جهاد علمی میسر می شود.

وی در ادامه بیان کرد در دانشگاه باید به خود سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی که در گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گرفته توجه شود.

وی افزود: دانشگاه مرکز مهم تقویت قوه عاقله است.دانشجویان باید امیدوار و خوشبین بار بیایند. در گام دوم باید تحول را شروع کرد. بیانیه گام دوم یک حرکت تحول آفرین را دارد پس دانشگاه هم نباید بگوید به دوران تثبیت نزدیک شده ام و باید برای چله دوم شروع به تحول کنند. باید در دانشگاه آزاد به شبکه گسترده دانشجویان دانشگاه آزاد غنا ببخشیم.

طهرانچی در ادامه بیان کرد: در گام دوم انقلاب باید به درک تحولات اقتصادی اجتماعی و علمی توجه کنیم. دانشگاه آزاد در افق 1400 دانشگاه انتخاب اول دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌ها خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: تنظیم رابطه تحصیل و اشتغال، معنویت و نیاز سنجی علمی و سرعت پیشرفت علمی و حرکت در جهت تمدن سازی چارچوب طرح تحول دانشگاه آزاد است. رشد کمی را در دانشگاه آزاد باید تبدیل به فرصت کنیم. نیازمند بازمهندسی آموزش خود هستیم. کسب درآمد از رشته با هدف ایجاد درآمد در دانشگاه آزاد ممنوع است.آموزش هوشمند منطقه ای را باید هدف قرار دهیم و این راستا اقتصاد هر شهری را تحلیل کرده ایم تا اقتصاد آن شهر را ارتقا دهیم.

طهرانچی در ادامه بیان کرد: در کشور تحقیق را بدون ساماندهی رها کرده بودیم و دانشگاه سازمان آموزشی بود و فعالیت پژوهشی نداشت باید پژوهش را مثل آموزش مورد توجه قرار دهیم. پژوهش در کشور ما تاکنون رها بوده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان توضیح داد: برنامه علمی طراحی شده تا استاد و دانشجو علاوه بر برنامه آموزشی برنامه پژوهشی و فرهنگی هم داشته باشند. البته ما در دانشگاه آزاد پژوهش و فرهنگ را فوق برنامه نمی‌دانیم و برای ما جز برنامه‌های اصلی است. دانشگاه آزاد سالانه 80 هزار دانشجوی ارشد و 10 هزار دانشجوی دکترا می پذیرد که این آنار قابل توجه است. ناگفته نماند دانشگاه آزاد سالی 80 هزار پایان نامه ارایه می‌دهد. ما به طور کل بنا داریم کارها در دانشگاه آزاد پژوهش محور باشد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار 22خرداد 98، کد خبر: 13980322000426، www.farsnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین