پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۹۸۱
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۳
موارد و ادله زیادی در رد و ابطال خبرسازی مضحک و دروغ پراکنی رسانه‌های وابسته به مرتجعین مبنی بر ارتباط داعش با ایران، وجود دارد و این موارد باعث شده که این گونه اخبار رسانه های عربی بیش از پیش باعث تمسخر مخاطبان شود.

شعار سال:

پس از شکست‌های پی در پی گروه تروریستی – تکفیری داعش در ماه‌های اخیر از نیروهای بسیج مردمی عراق بویژه در شهر استراتژیک فلوجه، عناصر داعشی که تحت حمایت‌های پنهان و آشکارا محور مرتجعین منطقه ای بویژه سعودی‌ها قرار دارند، با بمبگذاری در مناطق شهری که محل تردد غیرنظامیان است، انتقام شکست در فلوجه را از مردم بغداد گرفتند؛ آن‌ها همچنین با حمله تروریستی به اماکن مقدس شیعیان در حومه سامرا تلاش دارند تا همچون سال 2007 به  جنگ فرقه‌ای در سرزمین عراق دامن بزنند. 

اما همزمان با شکست‌های میدانی داعشی‌ها و تلاش‌های مذبوحانه آن‌ها برای تفرقه افکنی در عراق، رسانه‌های وابسته به حکام مرتجع عربی نیز قصد دارند با طرح و برجسته سازی مسائل خلاف واقع، اذهان عمومی در دنیای اسلام را در جهت منافع مرتجعین و تکفیری‌ها منحرف کنند.

«ابوتراب» که یکی از عناصر داعش در سوریه و نیز یکی از کارگزاران اصلی فروش نفت این گروهک می‌باشد، هفته گذشته در کویت بازداشت شد؛ پس از بازداشت او برخی رسانه‌ها و روزنامه‌های وابسته به ارتجاع منطقه از جمله  روزنامه «الجریده» مدعی شدند، ابوتراب در اعترافات خود به همکاری داعش با نظام سوریه و مقامات جمهوری اسلامی ایران اعتراف کرده است!

این دروغ پراکنی رسانه‌های وابسته به مرتجعین در شرایطی است که نظام جمهوری اسلامی ایران از همان بدو شکل گیری گروهک تروریستی – تکفیری داعش به مقابله با این گروه دست ساخته آمریکایی‌ها برخاست.

هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا در کتاب خاطرات خود با عنوان " انتخاب سخت" صراحتا اعلام کرده است که آمریکا در تاسیس و به رسمیت شناساندن داعش نقش ویژه ای را ایفا کرد؛ همچنین "ادوارد اسنودن" پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در افشاگری‌های خود اعلام کرده که گروه تروریستی داعش در عملیاتی موسوم به "لانه زنبور" از سوی سرویس‌های جاسوسی آمریکا، انگلیس و اسرائیل تاسیس شده است.

اما موارد و ادله زیادی در رد و ابطال خبرسازی و دروغ پراکنی رسانه‌های وابسته به مرتجعین مبنی بر ارتباط داعش با ایران، وجود دارد؛ اواخر خردادماه وزارت اطلاعات با صدور بیانیه‌ای از خنثی سازی بزرگترین توطئه  تروریستی گروه‌های تكفیری در تهران خبر داد؛ چندی بعد نیز مستندی با عنوان " درعمق ناکامی" از رسانه ملی پخش شد که در رابطه با تدارک 50 عملیات تروریستی و خرابکارانه از سوی داعش در تهران بود؛ سلسله عملیاتی که با هوشیاری و تدبیر سربازان گمام امام زمان(عج) خنثی شده بودند.
   
همچنین با نگاهی به آمار شهدای مدافع حرم ایرانی که برای صیانت از حرم آل الله به نیروهای سوری در مقابله با حرامیان داعش یاری می رسانند، کاملا مشخص می شود که ادعاهایی از قبیل رابطه داعش با ایران تنها در حد شایعه پراکنی‌های مغرضانه دستگاه‌های تبلیغاتی مرتجعین است. 

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری میزان، تاریخ انتشار 21 تیر 1395، کد مطلب:195981 : www. mizanonline.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین