پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۱۶۷
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۱
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دستورالعمل شرایط و نحوه راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان را از سوی اعضای هیئت علمی یا با مشارکت دانشگاه‌‌ها و مراکز پژوهشی تصویب و ابلاغ کرد.

شعار سال: تحقیقات و فناوری؛ این دستورالعمل به استناد قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات مصوب سال 89 مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب سال 91 هیئت وزیران تصویب شده است. هدف از تدوین این دستورالعمل، تسهیل راه‌اندازی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاهی و مراکز پژوهشی و به کارگیری توانمندی‌های اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی (پژوهشگاه‌ها و...) و کمک به تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی برای رفع نیاز جامعه بوده است.

در بخشی از این دستورالعمل درباره شرایط فعالیت اعضای هیئت علمی در شرکت‌های دانش‌بنیان آمده است: «اعضای هیئت علمی موسس و عضو هیئت‌مدیره شرکت و مدیرعامل می‌توانند با رعایت انجام وظایف آموزشی و پژوهشی خود در دانشگاه/مرکز پژوهشی و کسب مجوز کتبی از دانشگاه/مرکز پژوهشی تا یک روز کاری تمام‌وقت یا دو نیم روز کاری در هفته براساس توافق با دانشگاه/مرکز پژوهشی در شرکت فعالیت داشته باشند. اجازه فعالیت عضو هیئت علمی در شرکت از سوی دانشگاه/مرکز پژوهشی در ابتدا برای یکسال صادر می‌شود و پس از آن براساس ارزیابی دانشگاه/مرکز پژوهشی به صورت سالانه قابل تمدید است. برای جلوگیری از وقفه در برنامه آموزشی و پژوهشی دانشگاه/مرکز پژوهشی برنامه زمانی حضور عضو هیات علمی در شرکت برای هر نیمسال تحصیلی و با هماهنگی دانشگاه/ مرکز پژوهشی تنظیم می‌شود.

همچنین با توجه به اینکه بخشی از فعالیت‌های عضو هیئت علمی براساس مجوز صادره از دانشگاه/مرکز پژوهشی در ارتباط با فعالیت‌های فناورانه و تجاری‌سازی است، این فعالیت‌ها می‌تواند در ارتقا و ترفیع علمی عضو هیئت علمی براساس آئین‌نامه ارتقا و ترفیع مؤثر باشد

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري آنا، تاریخ انتشار: 23 تير 1395، کد مطلب: 122331:www. ana.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین