پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۲۳۵
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۸
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از پرداخت‌نشدن سهم کمیته امداد از یارانه‌های نقدی انتقاد کرد و گفت: ۶میلیون نفر بیمه تأمین اجتماعی ندارند.

شعار سال: پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه، 22 تیر خانه ملت در جمع خبرنگاران در سخنانی با بیان "وقتی اقتصاد دچار رکود و تورم است و واردات بر صادرات غلبه دارد، نباید انتظار داشته باشیم که درآمد سرانه ملی ارتقا یابد"، گفت: درآمد افراد طبقات پایین جامعه در شرایط جاری اقتصاد کمتر شده و معنای آن افزایش جامعه کمیته امداد است.

وی وظیفه کمیته امداد را امدادرسانی به فقرا برای توانمندسازی آنها و نه ریشه‌کن‌کردن فقر آنها دانست و افزود: گزارش امروز بنده به نمایندگان مجلس مبتنی بر عملکرد کمیته امداد، جامعه آماری این نهاد و نواقص قانونی بود که به نمایندگان مجلس ارائه شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه 6 درصد از کل جمعیت کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: عملکرد کمیته امداد مربوط به دوره جاری یا این دولت نیست. وضعیت فعلی کمیته امداد، وضعیت خوبی نیست.

فتاح با بیان "با اقدامات پیشگیرانه و با قوانین و اقدامات دولت باید جلوی فقر جامعه را با عزم ملی بگیریم"، اظهار کرد: کمیته امداد مسئول ایجاد اشتغال، رفع تورم و رکود، تحصیل، مسکن و تأمین اجتماعی مردم نیست، اما این نهاد به‌سهم خود وارد همه این معضلات شده تا بتواند افراد نیازمند را پشتیبانی کند.

وی همچنین بودجه تعیین شده از ناحیه کمکهای مردمی و بودجه‌های دولتی را در وضعیت نامطلوبی توصیف و تأکید کرد: وقتی این مبلغ بین خانواده کمیته امداد که 6 درصد از جمعیت کشور را شامل می‌شود، تقسیم شود، می‌گویند کمیته امداد پول کمی به خانواده‌های تحت پوشش اختصاص می‌دهد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران گفته بود که «6 میلیون نفر شاغل وجود دارند که هنوز تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار نگرفته‌اند» کهدر خبر منتشر شدهسهواً اعلام شده بود که 6 میلیون شاغل تحت پوشش کمیته امداد فاقد بیمه تأمین اجتماعی هستند. در پی دریافت تذکری از سوی برخی از مسئولان کمیته امداد، با مراجعه به فایل صوتی اظهارات پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی( ره) در جمع خبرنگاران مشخص شد که خبرنگار تسنیم سهواً در انعکاس خبر دچار اشتباه شده است که بدین وسیله با تصحیح خبر مذکور از آقای فتاح و مسئولان کمیته امداد عذرخواهی کرده است.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري تسنیم، تاریخ انتشار: 24 تير 1395، کد مطلب: 1129820:www. tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین