پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۲۵۰
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۳:۵۵
با تصمیم‌گیری‌های اخیر وزارت ارتباطات درباره کاهش تعرفه‌های دیتا، حداقل نرخ ماهیانه برای یک خط اینترنت ۱۲۸Kbps با ترافیک دو گیگا بایت به ۷۵۰۰ تومان رسید.

شعار سال: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در خرداد ماه سال جاری طی مصوبه‌ای درباره خدمات اینترنت ثابت از طریق فناوری ADSL، با کاهش تعرفه این بخش موافقت کرد.

طبق اظهارات قبلی رئیس رگولاتوری در راستای این مصوبه با مصرف بیش از 2 گیگا بایت به صورت ماهانه، حداقل 16 درصد تعرفه کاهش می‌یابد که در بعضی موارد به 30 درصد هم می‌رسد.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پیشنهاد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادویی را درباره تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت از طریق فناوری ADSL و اینترنت مبتنی بر فناوری WiFi به صورت برون ساختمانی را که براساس قیمت عادله روز تهیه و تدوین شده، بررسی و به شرح زیر تصویب و جایگزین مصوبه شماره 1 جلسه شماره 152 مورخ 91/8/14، بندهای 9، 12 و 13 مصوبه جلسه شماره 181 مورخ 92/11/13، مصوبه شماره 2 جلسه شماره 223 مورخ 94/7/16 و مصوبه شماره 2 جلسه شماره 215 مورخ 94/3/3 و بند 1 مصوبه شماره 3 جلسه شماره 191 مورخ 93/3/29 کمیسیون کرد:

1-تعرفه خدمات دسترسی به اینترنت (WiFi و ADSL) به صورت غیر حجمی به شرح زیر تعیین می‌شود:

تبصره1: در صورت نیاز مشترک به استفاده بیشتر از سقف حجم ماهانه ترافیک بین‌الملل، بسته حجم مورد نظر بر مبنای تعرفه سطح چهارم از جدول بند 3 محاسبه خواهد شد.

تبصره2: در صورت اتمام یکی از حجم‌های ترافیک بین‌الملل یا ترافیک داخلی خریداری شده توسط مشترک، ارائه کننده خدمت موظف به ادامه ارائه خدمت برای حجم ترافیک باقیمانده تا پایان دوره، به مشترک است.

تبصره3: در صورتیکه ارائه کننده خدمت امکان تفکیک ترافیک داخلی از ترافیک بین‌الملل را نداشته باشد حداکثر تا تاریخ 1395/11/1 موظف است این امکان را در راستای الزامات حاکم بر شبکه ملی اطلاعات فراهم کند و تا آن زمان موظف است برای رعایت حقوق مشترکان به میزان حداقل یک سوم سقف حجم ترافیک داخلی جدول فوق به سقف حجم ترافیک بین‌الملل اضافه کند.

2- در صورت ارائه خدمات به صورت حجمی، ارائه کننده خدمت می‌تواند به صورت ثابت ماهانه حداکثر مبالغی به عنوان هزینه برقراری و نگهداری ماهانه مطابق با جدول زیر را از مشترکان خود دریافت کند، در این صورت علاوه بر این مبلغ، هزینه 2 گیگابایت اینترنت به عنوان حداقل مصرف، مطابق سطح 1 از جدول بند 3 از مشترک دریافت می‌شود.

3- سقف تعرفه حجم ترافیک مازاد بر حداقل مصرف بند 2 به صورت پلکانی و مطابق با جدول زیر است:

تبصره1: برای کسری از گیگابایت، تعرفه به صورت خطی محاسبه می‌شود.

4- تعرفه‌های تعیین شده برای حجم ترافیک دریافتی است و با توجه به ماهیت نامتقارن خدمات ADSL، ارائه کننده خدمات موظف است در محاسبه ترافیک مشترکان برای مجموع دریافت و ارسال، به میزان 25 درصد حجم ترافیک اضافی برای مشترکان لحاظ کند.

5-. ارائه کننده خدمات موظف به انجام تعهدات تا پایان قرارداد، براساس قراردادهای موجود خود با مشترکان است. تغییر قراردادهای موجود مشترکان براساس تعرفه‌های جدید اجباری نبوده و تنها در صورت تمایل مشترکان، ارائه کننده خدمات می‌تواند قراردادهای موجود را بروزرسانی کند. در صورت اتمام حجم خریداری شده و عدم اقدام مشترک برای خرید حجم اضافی، ارائه کننده خدمت باید اتصال مشترک را تا پایان زمان قرارداد حفظ کند، مگر اینکه در قرارداد به نحو دیگری با مشترک به توافق رسیده باشد.

6-هزینه مودم به عهده مشترک است و ارائه کننده خدمت مجاز به فروش اجباری مودم به مشترکان نیست و در صورت استفاده مشترک از مودم‌های استاندارد، ارائه کننده خدمت ملزم به ارائه خدمات به مشترکان است.

7- ارائه کننده خدمات باید در بسته‌های تعرفه‌ای خود نرخ بیت (سرعت) و مدت زمان ارائه خدمات را به صورت شفاف به متقاضیان ارائه و در قرارداد مشترکان لحاظ کند.

8- در صورت درخواست مشترک برای راه‌اندازی تجهیزات انتهایی (مودم) از سوی ارائه کننده خدمت، هزینه آن به مشترک است که در این صورت سقف تعرفه راه‌اندازی خدمت، 150,000 ریال بوده و در صورت درخواست مشترک، ارائه کننده خدمات موظف به نصب و راه‌اندازی تجهیزات انتهایی مشترکان خواهد بود.

9-ارائه کننده خدمت موظف است تعرفه خدمات را به نحو مناسب و به طور شفاف و رایگان به مشترکان اطلاع‌رسانی کند.

10-ارائه کننده خدمت می‌تواند با رعایت چارچوب‌های تعیین شده در موافقتنامه پروانه، مقررات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و سایر مقررات مربوطه، خدمات را در قالب طرح‌های تشویقی به مشترکان ارائه کند.

11- تعرفه دایر کردن (رانژه) خطوط مشترکان حداکثر مبلغ 70,000 ریال و تعرفه تخلیه خطوط حداکثر مبلغ 50,000 ریال است. شرکت مخابرات ایران موظف است براساس مقررات ارائه امکانات پایه‌ای نسبت به دایر کردن یا تخلیه خطوط مشترکان اقدام کند.

تبصره: در صورتیکه ارائه کننده خدمات، مبالغ دایری و تخلیه خطوط را به شرکت مخابرات ایران پرداخت کند، می‌تواند حداکثر مبلغ 120,000 ریال برای هزینه‌های دایری و تخلیه فقط یک بار در هنگام راه‌اندازی اتصال از مشترکان خود دریافت کند.

12- ارائه کننده خدمات مجاز به دریافت هیچ مبلغ دیگری از مشترکان، به غیر از مبالغ مندرج در این مصوبه و مبالغی که حسب قوانین کشور لازم‌التادیه است، نیست.

13- ارائه کنندگان خدمات موظف به راه‌اندازی سامانه اندازه‌گیری سرعت و کیفیت خط در شبکه خود و نیز شبکه اینترنت با امکان رهگیری سوابق اندازه‌گیری مشتریان در بازه‌های زمانی سه ماهه و ایجاد دسترسی برخط برای سازمان هستند.

14- در صورت درخواست مشترکان، ارائه کننده خدمات موظف به ارائه همه گزینه‌ها و سطوح تعرفه‌ای این مصوبه است.

15- به منظور حفظ شرایط رقابتی، کف همه مبالغ تعرفه‌های این مصوبه به میزان 60 درصد سقف تعیین می‌شود.

16- کلیه ارائه کنندگان خدمات اینترنت با هماهنگی سازمان مجاز به ارائه خدمات اینترنت مبتنی بر فناوری WiFi به صورت برون ساختمانی هستند.

تبصره: در صورت ارائه خدمات اینترنت مبتنی بر فناوری وای‌فای به صورت برون ساختمانی، هزینه تجهیزات لازم از جمله آنتن و مودم بر عهده مشترک و مستقل از هزینه خدمت است.

17- این مصوبه از اول مرداد (95/5/1) لازم‌الاجرا خواهد بود.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري تسنیم، تاریخ انتشار: 24 تير 1395، کد مطلب: 1129783:www. tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین