پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۶۵۷
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
موسسه آکسفام اعلام کرد: شش کشور ثروتمند جهان تنها میزبان کمتر از ۹ درصد پناهندگان هستند.

شعار سال: آمریکا، چین، ژاپن، آلمان، فرانسه و انگلیس تنها دو میلیون و ۱۰۰ هزار پناهنده پذیرفته‌اند. این شش کشور که به عنوان ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته شده‌اند و ۶۰ درصد اقتصاد جهان را در دست دارند، پذیرای کمتر از ۹ درصد پناهندگان دنیا هستند. این در حالیست که کشورهای فقیرتر بیشترین ضرر را از این بحران به دوش کشیده‌اند.

همچنین از بین این دو میلیون و ۱۰۰ هزار پناهنده، تقریبا یک سوم آنان در آلمان حضور دارند و مابقی آنان در پنج کشور دیگر پناهنده شده‌اند.

از سوی دیگر بیش از نیمی از پناهندگان جهان یعنی ۱۲ میلیون نفر در اردن، ترکیه، ‌ فلسطین، ‌ پاکستان، لبنان و آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند این در حالیست که این کشورها کمتر از دو درصد اقتصاد جهان را تشکیل می‌دهند.

به گزارش روزنامه گاردین، موسسه آکسفام از همه این دولت‌ها درخواست کرده تا پذیرای تعداد بیشتری از پناهندگان باشند و برای کمک به کشورهای فقیرتر اقدامات بیشتری اتخاذ کنند. این بحران پیچیده‌ای است که نیازمند واکنش‌های جهانی و هماهنگ با ثروتمندترین کشورها برای میزبانیِ بیشترین تعداد پناهندگان و کمک و حفاظت از آن‌هاست.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران«ایسنا»، تاریخ انتشار 27 تیر 95 ، کد مطلب: 95040116109: www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین