پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۶۶۷
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸
فایننشال تایمز نوشت: ایران به دنبال لغو تحریم ها و گشایش تدریجی اقتصادش تلاش برای شکار سرمایه گذاران خارجی در زیر ساختار بخش انرژی را تشدید کرده است.

شعار سال:

به نقل از فایننشال تایمز، حمید چیت چیان وزیر انرژی ایران هفته پیش با نمایندگان هر دو شرکت زیمنس و رولز رویس در لندن برای مذاکره در مورد همکاری در فناوری تولید برق ملاقات کرده است.

این مذاکرات در زمینه ژنراتورهای برق غیرمتمرکز که می تواند بیش از ایستگاه های برق بزرگ به طور منطقه ای و انعطاف پذیر برق تولید کند، تمرکز داشت.

روزنامه انگلیسی در یک گزارش که روز یکشنبه در پایگاه اینترنتی خود انتشار داد، افزود :زیمنس و رولز رویس علاقه مند هستند و چیت چیان امیدوار است به زودی به یک نتیجه برسند.

رولز رویس گفت : مذاکرات هفته پیش با آقای چیت چیان استفاده بالقوه از موتورهای پیستونی ساخته شده توسط شرکت تجاری سیستم های برق این گروه در آلمان را در بر می گرفت.

این وزیر خواستار نشستی با رولز رویس برای مذاکره در مورد احیای تشکیلات ساختاری بخش انرژی ایران و این که آیا سیستم های تولید برق گازوئیلی و گاز ما می توانند نقشی داشته باشند یا نه ، شده بود.

زیمنس گفت :'ما گفت و گوی نزدیکی با دولت ایران و شرکای محلی در زمینه تشکیلات زیر بنایی، انرژی و فناوری داشتیم. ما حدود 150 سال درایران فعال بودیم و هرگز این کشور را ترک نکرده ایم.'

لغو تحریم های بین المللی مربوط به فعالیت های هسته ای ایران در ماه ژانویه بسیاری از موانع موجود در سر راه سرمایه گذاری در این کشور را از میان برداشت و بخش انرژی یکی از زمینه هایی است که بیشترین علاقه مند را دارد.

به نوشته فایننشنال تایمز، معامله با گروه های نفت و گاز غرب هنوز به طور کامل جامه عمل نپوشیده ولی شرکت های زیر بنایی انرژی زودتر ازهمه وارد عمل شده اند.

دراین گزارش آمده است : چیت چیان گفته است وی انتظار معاملات بیشتری را در آینده دارد. ما پیشنهادهای مختلفی برای سرمایه گذاری درکشورمان دریافت کرده ایم که برخی از آنها در زمینه ساخت ایستگاه های تولید برق و برخی دیگر در زمینه تولید تجهیزات نیروگاه برق بود.

برخی از شرکت ها و بانک ها همچنان درمورد ایران نگرانند. در حالی که تحریم های بین المللی لغو شده برخی از تحریم های یکجانبه امریکا به قوت خود باقی است.

به نوشته فایننشنال تایمز، آقای چیت چیان اذغان کرد به دلیل کندی عملکرد بانک ها در از سرگیری روابط خود با ایران کماکان مشکلاتی وجود دارد ولی فعلا روند موجود مثبت است.

وی افزود :'برنده د راین روابط ، شرکت ها و کشورهایی هستند که بتوانند بی درنگ خود را با وضعیت جدید مطابقت دهند.'

ایران برای نوسازی و توسعه شبکه برق خود باهدف برخورداری این کشور از برق کافی در حمایت از رشد اقتصادی، نیاز به سرمایه گذاری دارد.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار 28 تیر 1395، کد مطلب:5696091 : www. yjc.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین