پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۰۰۹
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
یورونیوز به بهانه مرگ جفری اپستاین «دلالی جنسی» در زندان، به مرور پرونده‌های اخلاقی رییس جمهمورهای امریکا پرداخته است. افرادی که ممکن است نامشان در پرونده اپستاین آمده باشد.

شعارسال: یورونیوز به بهانه مرگ جفری اپستاین «دلالی جنسی» در زندان، به مرور پرونده‌های اخلاقی رییس جمهمورهای امریکا پرداخته است. افرادی که ممکن است نامشان در پرونده اپستاین آمده باشد.

 مسئله رسوایی‌های جنسی در بین مقامات امریکایی موضوع تازه‌ای نیست. اخیرا نیز یورونیوز، خبرگزاری اتحادیه اروپا در گزارشی مفصل به این موضوع پرداخته است. یورونیوز در گزارش خود آورده است: مرگ جفری اپستاین، سرمایه گذار آمریکایی در زندان فدرال در نیویورک هفته گذشته جنجال زیادی در آمریکا و بسیاری دیگر از کشورهای جهان به پا کرد. جفری اپستاین روز ششم ژوئیه با اتهام «دلالی جنسی» با افراد زیر سن قانونی بازداشت شد. او در طول حیات خود با دو رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و بیل کلینتون رابطه نزدیک داشت و اکنون مخالفان سیاسی آنها از دونالد ترامپ و بیل کلینتون به عنوان افرادی یاد میکنند که ممکن است نامشان در پرونده رسیدگی به اتهامات جفری اپستاین مطرح شود. این در حالی است که نام بسیاری از چهره‌های سرشناس دیگر نیز به دلیل رابطه نزدیک با جفری اپستاین بر سر زبان‌ها افتاده است. از جمله این چهره ها میتوان به شاهزاده اندرو، پسر ملکه الیزابت و ایهود باراک، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

در این گزارش نگاهی گذرا به رسوایی‌های جنسی روسای جمهور مختلف آمریکا انداخته‌ایم:

ارتباط وارن جی هاردینگ با منشی شخصی‌اش

وارن جی هاردینگ بین سال های ۱۹۲۱ تا ۱۹۲۳ رئیس جمهوری ایالات متحده بود. او که بیست و نهمین رئیس جمهوری آمریکا بود با منشی شخصی خود به نام نان بریتون ارتباط جنسی پنهانی داشت. نان بریتون بعدها ادعا کرد که فرزندی از وارن جی هاردینگ دارد. این ادعا در سال ۲۰۱۵ میلادی با انجام آزمایش «دی ان ای» به اثبات رسید. ارتباط وارن جی هاردینگ با نان بریتون در دوران ریاست جمهوری وی ادامه یافت. وارن جی هاردینگ در سال ۱۹۲۳ در حالی که دوره اول ریاست جمهوری وی به پایان نرسیده بود درگذشت. در آن زمان شایعات زیادی مطرح شد که همسر وارن جی هاردینگ او را مسموم کرده است.

رابطه فرانکلین دی روزولت با منشی همسرش

از فرانکلین دی روزولت، سی و دومین رئیس جمهوری آمریکا به عنوان یکی از تاثیرگذارترین روسای جمهور این کشور یاد می شود. او در زمان بحران اقتصادی و جنگ جهانی دوم ساکن کاخ سفید بود.

او رابط‌های طولانی با لوسی مرسر، منشی همسرش داشت. تخمین زده میشود که ارتباط آنها سال ها پیش از ورود فرانکلین دی روزولت به کاخ سفید و در سال ۱۹۱۶ آغاز شد.

النور روزولت، همسر سی و دومین رئیس جمهوری ایالات متحده پس از آنکه نامه‌های عاشقانه لوسی مرسر را در کیف همسرش پیدا کرد به او پیشنهاد طلاق داد. با این حال آنها طلاق نگرفتند.

جان اف کندی، مریلین مونرو و معشوقه‌های دیگر

جان اف کندی، جوان‌ترین رئیس جمهوری تاریخ آمریکا با معشوقه‌های فراوانش شناخته میشود. البته رسانه‌های آمریکا و جهان از او و همسرش ژاکلین کندی به عنوان یک زوج آمریکایی ایده آل یاد میکردند.

یکی از معشوقه‌های جان اف کندی، مریلین مونرو، هنرپیشه سرشناس سینمای هالیوود بود. در روز ۱۱ مه سال ۱۹۶۲ هنگامی که مریلین مونرو در مراسمی ترانه «تولدت مبارک آقای رئیس جمهور» را با لحنی عاطفی برای جان اف کندی خواند که شایعات زیادی در مورد احتمال ارتباط آنها با یکدیگر مطرح شد.

رئیس جمهوری وقت آمریکا پس از این ترانه‌خوانی مریلین مونرو گفت: «حالا با این ترانه تولدت مبارک که اینقدر لطیف خوانده شد می توانم دنیای سیاست را ترک کنم

جان اف کندی که سی و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا بود در روز ۲۲ نوامبر سال ۱۹۶۳ در شهر دالاس ترور شد و درگذشت. مریلین مونرو یک سال پیش از آن خودکشی کرده بود. شایعات زیادی در مورد احتمال ارتباط خودکشی او با رابطه اش با رئیس جمهوری وقت ایالات متحده مطرح شده است.

بیل کلینتون و تبعات سیاسی یک رسوایی جنسی

بیل کلینتون، چهل و دومین رئیس جمهوری آمریکا ۳۲ سال پس از جان اف کندی وارد کاخ سفید شده بود. او در دور دوم ریاست جمهوری خود درگیر رسوایی ارتباط جنسی با مونیکا لوینسکی، کارآموز کاخ سفید شد. این رسوایی به استیضاح بیل کلینتون منجر شد، هرچند مجلس سنای آمریکا رای به برکناری او از مقام ریاست جمهوری نداد.

پیش از رسوایی ارتباط جنسی با مونیکا لویسنکی، دست‌کم پنج زن رئیس جمهوری وقت آمریکا را به سوءاستفاده جنسی متهم کرده بودند.

رسوایی مونیکا لوینسکی از بسیاری جهات نقطه عطفی در تاریخ رسوایی های جنسی روسای جمهور و سیاستمداران آمریکایی بود. نه تنها برای اولین بار رابطه جنسی رئیس جمهور دارای تبعات سیاسی بود بلکه برای اولین بار رئیس جمهور در مورد رابطه جنسی خود سخن گفت و بابت رفتار خود از مردم آمریکا عذرخواهی کرد. پس از آن بسیاری از مردان سیاستمدار آمریکایی مجبور به عذرخواهی علنی بابت روابط جنسی خود با زنان مختلف شدند. بیل کلینتون پس از دوران ریاست جمهوری خود با جفری اپستاین رابطه نزدیکی داشت و برخی گزارش ها حاکی است که چند بار با هواپیمای خصوصی جفری اپستاین به سفر رفته بود.

دونالد ترامپ؛ اتهام پرداخت «حق السکوت» به بازیگر فیلم‌های مستهجن

در طول کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ ویدئویی قدیمی از دونالد ترامپ پخش شد که وی در آن از علاقه خود به روابط مختلف با زنان سخن میگفت. تاکنون بیش از ۲۰ زن رئیس جمهوری فعلی آمریکا را به سوءرفتار جنسی از جمله اذیت و آزار جنسی متهم کردهاند. دونالد ترامپ تاکنون همه این اتهامات را رد کرده است.

استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم‌های مستهجن با اقامه دعوی علیه دونالد ترامپ مدعی شده است که در سال ۲۰۰۶ با رئیس جمهوری کنونی آمریکا رابطه جنسی داشته است. به گفته استورمی دنیلز وکیل شخصی دونالد ترامپ پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ به او ۱۳۰ هزار دلار پرداخت کرده بود تا درباره این رابطه سکوت کند.

دونالد ترامپ در دهه‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ رابطه نزدیکی با جفری اپستاین داشت. رئیس جمهوری آمریکا در آن زمان در منطقه پالم بیچ در ایالت فلوریدا با جفری اپستاین همسایه بود. دونالد ترامپ در سال ۲۰۰۲ در مورد جفری اپستاین گفته بود: «با جفری اپستاین به من خوش میگذرد

حال باید منتظر ماند و دید که آیا تحقیق در مورد اقدامات جفری اپستاین از جمله «دلالی جنسی» با دختران زیر سن قانونی منجر به افشای رازهای بیشتری از رسوایی های جنسی روسای جمهور آمریکا می شود یا خیر.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر،تاریخ انتشار: 27 مرداد1398،کدخبر: 4695330،www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین