پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - 2023 September 29
کد خبر: ۲۲۸۰۶۷
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۰
رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به راه اندازی کمیته جذب نخبگان داخلی و خارجی، گفت: هماهنگی‌هایی با وزارت اطلاعات و علوم برای استخدام کوتاه مدت برخی اساتید خارجی صورت گرفته است.

شعار سال: محمدتقی احمدیرئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به راه اندازی کمیته جذب نخبگان بین المللی در این دانشگاه، اظهار داشت: در دانشگاه فرایندی طراحی کرده ایمکه اساتید ممتاز جهانی را شناسایی و با آن ها مذاکره کنیم؛در نظر داریم این افراد به عنواناساتیدوابسته دانشگاه ما در آیند که به همین منظورکمیته جذب نخبگان بین المللی چه برای اساتید ایرانی و چه اساتید خارجی ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اعلام اینکه در سری نخست، 15 استاد تعیین شده اندکه تاکنون 10 نفر از آن ها عضو وابسته دانشگاهما شده اند، افزود:این اساتید، افرادبه نام جهانی در رشته های خودشان هستند و با آن هاقرار گذاشته ایم که در طول سال خدمات محدودی به طور مثالدر حد دوره دو هفته ای ویا برگزاری دوره های پژوهشی برای دانشجویان به صورت حضوری یاغیرحضوری فراهم شود.

اخذ مجوز از وزارت اطلاعات برای استخدام اساتید خارجی

احمدی با اشاره به اخذ مجوز از وزارت اطلاعات و وزارت علوم برای استخدام کوتاه مدت این اساتید، گفت:با وزارت اطلاعات و وزارت علومهماهنگی هایی برای استخدام کوتاه مدت برخی ازاساتید خارجی در بازه زمانی 2 تا 3 سال صورت گرفته است تا حضور اساتید خارجیدر تمام دانشکده های ما دیده شود.

وی اضافه کرد: در این زمینه کمیته نخبگان بین المللی تعدادی از اساتید را در رشته هایی مانند باستان شناسی، مهندسی صنایع و منابع طبیعی و ... پیشنهاد کرده اند.

راه اندازی شبکه جذب نخبگان در همه دانشکده ها

رئیس دانشگاه تربیت مدرس از راه اندازی شبکه جذب نخبگان در همه دانشکده های این دانشگاه خبر داد و گفت: افرادی در هر دانشکده موظف شده اند که در رشته های خودشاناساتید توانمند داخلی و خارجی را رصد کنند که البتهعمدتا علاقه مندی بیشتری برای همکاری بااساتید خارجی داریم.

احمدی بیان کرد:ما همچنان بافرایند کلاسیک و جاری جذب نخبگان در ریاست جمهوری و یا در مسیرهایی که درآموزش عالی تعریف شده، ارتباط داریم اما به دنبال این هستیم که برای دانشگاه،خودمان اساتید بین المللی ممتاز را نشان و با شرایطی که مناسب دو طرف باشد، مذاکره کنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ 26 مرداد 98، کد مطلب: 2076967: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین