پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۲۰۴
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید کاویان در برنامه تلویزیونی شب های کارون در سیمای خوزستان، اظهار کرد: شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، بیش از ۸۸ درصد گازهای همراه را جمع آوری می کند و تنها ۲ میلیون متر مکعب آن مشعل می شود که از نظر زیست محیطی، خطرناک و آسیب رسان به شمار نمی آید.

شعارسال: مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از جمع آوری ۸۸ درصد گازهای همراه نفت در محدوده عملیاتی این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید کاویان در برنامه تلویزیونی شب های کارون در سیمای خوزستان، اظهار کرد: شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، بیش از ۸۸ درصد گازهای همراه را جمع آوری می کند و تنها ۲ میلیون متر مکعب آن مشعل می شود که از نظر زیست محیطی، خطرناک و آسیب رسان به شمار نمی آید.

وی اظهار کرد: صنعت نفت در تمامی سطوح، همواره در کنار راهبری تولید، صیانت از زیست بوم اطراف تاسیسات عملیاتی و تامین رفاه مجاوران این تاسیسات را در برنامه های صنعتی و غیرصنعتی خود گنجانده است که به عنوان مثال، عقد قرارداد با هلدینگ و مجمتع های پتروشیمی جهت جمع آوری گازهای همراه باقیمانده تا صفر شدن مشعل آن را می توان یکی از اقدام های مهم در این راستا دانست.

کاویان افزود: در بخش دیگری هم در حال انجام پروژه هایی با همکاری بخش خصوصی برای بهسوزی مشعل ها هستیم چون از نظر عملیاتی و فنی نمی توان مشعل را حذف کرد زیرا بخشی از ایمنی عملیات به حساب آمده و در مواقع اضطراری باید مورد استفاده قرارگیرند، اما با انجام بهسازی خروجی مشعل ها، سوختن بدون دود و آلاینده را تجربه خواهیم کرد.

نفت سوزی در عملیات انگیزشی چاه ها به صفر رسیده است

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون با اشاره به اینکه استفاده از دستگاه های تفکیک گر سیار نفت (MOS) و فرآورش سیار نفت (MOT)، نفت سوزیِ بعد از عملیات انگیزشی و تعمیراتی چاه ها به صفر رسیده است، یادآور شد: خوشبختانه با همکاری مناطق نفتخیز جنوب برای نخستین بار در سطح شرکت و در مجمتع شماره ۳ مارون، طرح بازیافت نفت از واحدهای بهره برداری نیز در حال اجرایی شدن است که به موجب آن، نفت سوزی درون واحدی نیز حذف می شود و این افزون بر عدم آلایش زیست بوم پیرامونی، صرفه اقتصادی قابل توجهی را به همراه دارد.

وی اظهار کرد: شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، کمترین معضلات عملیاتی را در حوزه پساب های نمکزدایی دارد به طوری که بیش از ۹۸ درصد این پساب ها را به چاه های دفعی تزریق و ۲ درصد باقیمانده را پس از طی مراحل آلاینده زدایی، در حوضچه های کاملا ایزوله رها سازی می کند و حتی بک قطره از آن به سوی مناطق مسکونی، اراضی کشاورزی یا مشاعات ملی جریان نمی یابد.

ساخت ۳۱۸ قلم کالای مورد نیاز با همکاری بخش خصوصی

کاویان در مورد حمایت از ساخت داخل کالای مورد نیاز تولید گفت: در سال گذشته، ۳۱۸ قلم از کالای مورد نیاز تجهیزات، تاسیسات و ماشین آلات فرایندی را از طریق تسهیم دانش فنی با سازندگان داخلی، بومی سازی کردیم که امید می رود با افزایش تعامل بین شرکت و بخش خصوصی، دیگر نیازی به تامین کالا از منابع غیر ایرانی احساس نشود.

وی اقدام های انجام شده از سوی شرکت مارون در بخش مسئولیت های اجتماعی را بسیار گسترده ارزیابی کرد و یادآور شد: این شرکت، بخش غیزانیه و دو شهر رامشیر و رامهرمز را در حوزه مسئولیت های اجتماعی خود دارد که در این راستا احداث ۱۵ مدرسه ۲ و سه کلاسه، بهسازی ۱۹ مدرسه، بازسازی و مرمت ۳۲ مسجد، آبرسانی روزانه به روستاهای فاقد سیستم لوله کشی، پرداخت حدود ۶ میلیارد تومان اعتبار به پروژه احداث زیرساخت و خطوط لوله انتقال آب آشامیدنی به روستاهای غیزانیه از محل صرفه جویی های عملیاتی، تامین ماشین آلات، احداث سیل بند و ایمن سازی روستاهای حوزه عملیاتی شرکت در زمان وقوع سیل، تامین ماشین آلات و منابع انسانی برای ستاد مقابله با شرایط اضطراری مناطق نفتخیز جنوب برای شهرهای درگیر سیل استان و ارسال سه محموله بزرگ آذوقه برای سیل زدگان خوزستانی را انجام داده است.

کاویان وضعیت ایده آل تولید را نتیجه تلاش های متعهدانه همه کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون و حمایت های خانواده های آنها دانست و از زحمات یکایک آنها در هوای گرم منطقه و شرایط خاص عملیاتی تقدیر کرد.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری شرکت ملی نفت ایران ،تاریخ انتشار: 28 مرداد1398،کدخبر:322195 www.nioc.ir،

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین