پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۲۴۲
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۷
غدیر خم در ۳–۴ کیلومتری جحفه واقع شده و جحفه در ۶۴ کیلومتری مکه قرار دارد که یکی از میقات‌های پنجگانه‌است.غدیر خم به سبب وجود آب و چندین درخت کهنسال، محل توقف و استراحتکاروانیانبود؛ اما با وجود گرمای طاقت فرسای عربستان رویداد غدیر در اواخر اسفند ماه رخ داد و آنچنان گرم نبود.

شعار سال: «غدیر خم» نام ناحیه‌ای در میانمکهومدینهاست که بر سر راه حاجیان قرار دارد و به خاطر وجود برکه‌ای در این محل که در آن آب باران جمع می‌شده‌است، به این نام شهرت یافته‌است. غدیر در ۳–۴ کیلومتریجحفهواقع شده و جحفه در ۶۴ کیلومتری مکه قرار دارد که یکی ازمیقات‌هایپنجگانه‌است. در جحفه راه اهالیمصر،مدینه،عراقوشاماز یکدیگر جدا می‌شود.

غدیر خم به سبب وجود آب و چندین درخت کهنسال، محل توقف و استراحتکاروانیانبود؛ اما با وجود گرمای طاقت فرسای عربستان رویداد غدیر در اواخر اسفند ماه رخ داد و آنچنان گرم نبود.

در ذیل به موقعیت غدیر خم و جحفه به طور کامل پی خواهید برد.

300px-غدیر1

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا ، تاریخ انتشار29مرداد 98، کد خبر: 886008، www.borna.news


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین