پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۳۳۹
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
ترامپ نوشت: "دانمارک کشور بسیار عزیزی با مردمی استثنایی است، اما با توجه به اظهارات مته فردریکسون، نخست وزیر، که گفته است علاقه‌ای به مذاکره در مورد خرید گرینلند ندارد، من ملاقاتمان را که برای دو هفته دیگر برنامه‌ریزی شده بود تا فرصت دیگری به تعویق می‌اندازم."
شعار سال:ترامپ نوشت: "دانمارک کشور بسیار عزیزی با مردمی استثنایی است، اما با توجه به اظهارات مته فردریکسون، نخست وزیر، که گفته است علاقه‌ای به مذاکره در مورد خرید گرینلند ندارد، من ملاقاتمان را که برای دو هفته دیگر برنامه‌ریزی شده بود تا فرصت دیگری به تعویق می‌اندازم."

ترامپ گفته است به خاطر رد پیشنهادش توسط فردریکسون سفرش به دانمارک را به تعویق می‌اندازد
 
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به خاطر خودداری دانمارک از فروش گرینلند به آن کشور را لغو کرده است.

به گزارش بی بی سی، رئیس جمهوری آمریکا در مطالبی که امروز چهارشنبه، ٣٠ مرداد (٢١ اوت) در توییتر خود نوشت، ضمن ستایش از دانمارک، گفت که اظهارات نخست وزیر آن کشور در این مورد که علاقه‌ای به گفتگو در مورد فروش سرزمین گرینلند به آمریکا ندارد تصمیم گرفته است برنامه سفر خود به آن کشور را به تعویق اندازد.

ترامپ نوشت: "دانمارک کشور بسیار عزیزی با مردمی استثنایی است، اما با توجه به اظهارات مته فردریکسون، نخست وزیر، که گفته است علاقه‌ای به مذاکره در مورد خرید گرینلند ندارد، من ملاقاتمان را که برای دو هفته دیگر برنامه‌ریزی شده بود تا فرصت دیگری به تعویق می‌اندازم."

رئیس جمهوری آمریکا افزوده است که "نخست وزیر [دانمارک]با صراحت لهجه خود باعث شد که هم آمریکا و هم دانمارک هزینه هنگفتی را صرفه‌جویی کنند. من به این خاطر از او تشکر می‌کنم و امیدارم ملاقاتمان در وقتی دیگر انجام شود! "
 ترامپ سفرش را به کپنهاگ لغو کرد
اقامتگاه نزدیک پایگاه ناسا در گرینلند - آمریکا دارای پایگاه‌های نظامی و تحقیقاتی در گرینلند است و ترامپ این جزیره را دارای "اهمیت استراتژیک" برای آمریکا دانسته است
 
هفته گذشته نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال با اشاره به اینکه بخش عمده فعالیت تجاری ترامپ شامل معامله در بخش ساختمان و مستغلات بوده، گفت که وی از دولت خواسته است تا خرید جزیره گرینلند از دانمارک را مورد بررسی قرار دهد. جزیره گرینلند، واقع در اقیانوس منجمد شمالی و اقیانوس اطلس، یک کشور خودمختار تحت حاکمیت دانمارک است. این جزیره در شمال کانادا واقع شده است.

اگرچه برخی از رسانه‌ها این خبر را نوعی طنز تلقی کردند، اما چند روز پیش آقای ترامپ آن را تایید کرد و گفت که "این موضوعی است که مطرح شده، دانمارک اساسا مالک این جزیره است، ما متحدان خوب دانمارک بوده‌ایم و مثل بخش عمده جهان، از دانمارک حفاظت کرده‌ایم؛ بنابراین این موضوع مطرح شد."
 ترامپ سفرش را به کپنهاگ لغو کرد

تاسیسات نفتی در آلاسکا - ایالات متحده آلاسکا را از روسیه خرید و به یکی از ایالت‌های خود تبدیل کرد
 
ترامپ در مورد انگیزه خرید گرینلند گفت که "از لحاظ استراتژیک، این جزیره برایمان مهم است؛ ما کمی با آن‌ها مذاکره کرده‌ایم، البته باید بگویم که مهمترین و اصلی‌ترین موضوع در دستور کار ما نیست، اما مطرح شده."

در پی انتشار خبر ابراز تمایل رئیس جمهوری آمریکا، وزارت خارجه دانمارک گفت که "گرینلند سرزمینی خودمختار و برخوردار از منابع طبیعی سرشار است؛ گرینلند آماده مذاکره درباره مبادلات تجاری و سرمایه گذاری است، اما موضوع فروش مطرح نیست. " وبسایت دولت خودمختار گرینلند نیز نوشت که اظهارات آقای ترامپ را "نشانه علاقه آمریکا به سرمایه‌گذاری و مشارکت در بهره‌برداری از امکانات سرشار گرینلند" می‌داند و افزود که این سرزمین آماده همکاری نزدیکتر با آمریکاست.

ایالات متحده در حال حاضر دارای پایگاه نظامی در گرینلند است و یک پایگاه تحقیقاتی سازمان فضایی آمریکا - ناسا - نیز در این جزیره واقع شده است.

خرید سرزمین از کشور‌های دیگر توسط ایالات متحده اقدام بی سابقه‌ای در تاریخ این کشور نیست. علاوه بر اراضی متعددی که ایالات متحده آمریکا از کشور‌هایی مانند فرانسه، بریتانیا و مکزیک خریداری کرد و امروز بخشی از خاک اصلی آن کشور محسوب می‌شود، عمده‌ترین معامله ملکی آمریکا خرید سرزمین آلاسکا از روسیه در سال ۱۸۶۷ میلادی بوده است.

در آن زمان، دولت آمریکا برای مالکیت این سرزمین مبلغ ۷ میلیون و دویست هزار دلار به حکومت تزاری روسیه فروخت. آلاسکا امروز یکی از ایالت‌های تشکیل دهنده ایالات متحده است.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  سایت خبری  تحلیلی فرارو،تاریخ انتشار:30مرداد98،کدخبر:409462،fararu.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین