پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۷۲
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۱
معاون سازمان فناوری اطلاعات گفت: با راه اندازی مراکز تبادل ترافیک دیتای کشور، عملاً فاز نخست شبکه ملی اطلاعات به پایان رسید و ترافیک داخلی از خارجی تفکیک شد.

شعارسال: رضا باقری اصل روز سه شنبه در نشست زیرساختها و فرصت های سرمایه گذاری شهر هوشمند، با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای ایجاد شهر هوشمند در کشور با توجه به امکاناتی که هم اکنون در کشور ایجاد شده و زیرساختهای ارتباطی در دستور کار قرار دارد، گفت: راه اندازی شهر هوشمند می تواند به بهبود کیفیت زندگی مردم بیانجامد.

دبیر کمیسیون دولت الکترونیک با بیان اینکه شهر هوشمند به دلیل سودآوری بالا به موضوعی جذاب برای سرمایه گذاری بدل شده است، اضافه کرد: باید فضای کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات به سمت توسعه کسب و کارهای حوزه شهر هوشمند حرکت کند. در این راستا یکی از موضوعات مهم که باید مورد توجه قرار گیرد، اشتراک گذاری محتوای دیجیتال است.

باقری اصل با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات، توسعه پایدار و بهبود کیفیت زندگی مردم را به همراه دارد، گفت: سرمایه گذاری در این بخش نباید صرفاً به کلان شهرها محدود شود بلکه باید اشتراک گذاری در حوزه دانش و تجربیات در این بخش برای بیش از ۱۲۰۰ شهر صورت گیرد.

معاون سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات هم اکنون در ایران به بلوغ رسیده و درک جدیدی از فضای کسب و کارها باید صورت بگیرد، ادامه داد: با راه اندازی مراکز تبادل ترافیک دیتای کشور در ۴ شهر مشهد، تبریز، شیراز و تهران، عملاً فاز نخست شبکه ملی اطلاعات به پایان رسید و اکنون می توان با جداکردن اقتصادی ترافیک داخلی از خارجی، هزینه ترافیک داخلی را کاهش داد تا در نتیجه سرمایه گذاری روی سرویس های الکترونیکی ارزان تر شود.

وی گفت: یکپارچه سازی خدمات در حوزه دولت الکترونیک تا یک ماه آینده به سرانجام می رسد و پس از آن می توان امکان سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی را در حوزه خدمات الکترونیکی شهری فراهم کرد. در این راستا انتظار می رود شهر هوشمند در کشور اجرایی شود.

وی با اشاره به همایشی که در راستای آماده سازی زیرساختهای شهر هوشمند در شهریورماه در تهران برگزار می شود، گفت: ایده های نوآورانه مربوط به کسب و کار در این فضا می توانند معرفی شوند.

در این نشست همچنین، علیرضا براتی معاون مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور با اشاره به استقبال از موضوع شهر هوشمند، گفت: یکی از اهداف مهم در اشتراک گذاری و تبادل تجربیات بین استانداری ها و شهرداری های سراسر کشور، توسعه شهر هوشمند خواهند بود که در این راستا تمامی همکاری ها را به کار خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه برای ارزیابی میزان هوشمندی شهرهای کشور، مسابقه برگزار خواهیم کرد، گفت: این مسابقه در قالب دومین همایش زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری شهر هوشمند انجام می شود تا عملکرد شهرها و شهرداری ها در خصوص توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات ارزیابی شود.

در همین راستا اعلام شد که از ایده های نوآورانه و استارت آپ ها در حوزه شهر هوشمند در این همایش حمایت صورت می گیرد.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 29تیر1395، کدخبر: 3718132: www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین