پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۸۶۱۰
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
وزیر نفت از راه‌اندازی منطقه نوآوری صنعت نفت خبر داد و گفت: این منطقه در نزدیکی پالایشگاه تهران در شهر ری تا اواخر امسال راه‌اندازی می‌شود.بیژن زنگنه امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری در حاشیه دوازدهمین جشنواره فناوری نانو به راه‌اندازی زیست بوم ری اشاره کرد و گفت: این منطقه در مساحتی به وسعت ۳۰ هکتار در منطقه شهرری نزدیک پالایشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود.وزیر نفت با بیان اینکه صنعت نفت ظرفیت عظیمی دارد و سالی چند ده میلیارد تقاضا به بازار عرضه می‌کند خاطرنشان کرد: از این ظرفیت می‌توان درراستای توسعه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد.

شعار سال: بیژن زنگنه امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری در حاشیه دوازدهمین جشنواره فناوری نانو به راه‌اندازی زیست بوم ری اشاره کرد و گفت: این منطقه در مساحتی به وسعت ۳۰ هکتار در منطقه شهرری نزدیک پالایشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود.

وی اضافه کرد: ایجاد این منطقه برای شتاب‌دهنده‌ها، استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و صندوق‌های حمایتی و مشاوران و همچنین متقاضیان دریافت فناوری است.

وزیر نفت با بیان اینکه صنعت نفت ظرفیت عظیمی دارد و سالی چند ده میلیارد تقاضا به بازار عرضه می‌کند خاطرنشان کرد: از این ظرفیت می‌توان درراستای توسعه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد.

زنگنه با بیان اینکه ما در راستای پیشرفت فناوری راه طولانی در پیش داریم، گفت: شرکت‌های تابع صنعت نفت نیازهایی برای حوزه‌هایی چون افزایش برداشت دارند.

وی با اشاره به مهمترین بخش های صنعت نفت تصریح کرد: کاتالیست‌ها، فرآیندهای پتروشیمی و پالایشگاهی مهم‌ترین بخش‌های حیاتی صنعت نفت هستند؛ همچنین مسائل زیست محیطی، تصفیه آب، انتقال حرارت و خردگی از دیگر زمینه‌هایی در صنعت نفت به شمار می روند که ظرفیت همکاری با شرکتهای فناور را دارند.

وزیر نفت گفت: انعقاد این تفاهم‌نامه با معاونت علمی نماد یک اهتمام دوجانبه در صنعت نفت است تا زمینه‌ بهره‌برداری از فناوری‌های تولید شده در کشور فراهم شود.

وی ادامه داد: ما قطعا از فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حمایت خواهیم کرد ضمن آنکه با امضای این تفاهم‌نامه همکاری دو طرفه میان معاونت علمی با وزارت نفت ایجاد می‌شود.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در مراسم انعقاد تفاهم نامه با بیژن زنگنه وزیر نفت بیان کرد: اهتمام وزارت نفت در حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها قابل تقدیر است. همچنین اقدام دیگر راه اندازی منطقه نوآوری نفت است که شخص وزیر پیگیر آن است.

ستاری ادامه داد: با این اقدامات در ۲ سال آینده زیست بومی شکل می گیرد که نیروی خلاق جوان در آن حوزه فعال هستند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سايت خبري عصر ايران ، تاریخ انتشار 18 مهر 98، کد خبر: 693095، www.asriran.com

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین