پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۴۱۹۹۵
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
فرجی گفت: در حال حاضر موضوع کیفیت مطرح نیست، بلکه بحث عمده بودجه و تامین نیروی انسانی است .عباس فرجی، کارشناس و مشاور آموزش، با بیان اینکه اخیرا گفته شده با به کارگیری معلمان حق التدریس، خرید خدمت، سرباز معلم و همینطور معلمان بازنشسته و غیره این کمبود نیرو جبران می‌شود، گفت: بعید است با شیبی که در ورودی و خروجی نیروی انسانی در آموزش و پرورش داریم بشود مشکل را حل کرد.

شعار سال: آموزش و پرورش در حال حاضر مدیر و معاون و مشاور را هم سر کلاس می‌فرستد تا شاید بتواند تا حدی این مشکل را به عقب بیندازد ولی مگر می‌شود این رقم بالای عقب ماندگی را جبران کرد؟

این کارشناس با تاکید بر اینکه اختلاف عمیقی بین آمار آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه وجود دارد، عنوان کرد: البته مسائل دیگری هم ذیل همین موضوع لحاظ می‌شود. به عنوان مثال هم اکنون آموزش و پرورش بخش عمده‌ای از حقوق سال گذشته معلمان حق‌التدریس خود را پرداخت نکرده است، حالا چطور می‌تواند برای جبران کمبود نیروی انسانی خود از معلمان حق‌التدریس دیگری استفاده کند؟ این درحالی است که فرض کنیم بودجه آموزش و پرورش هر ساله نرخ مشخصی رشد داشته است اما مگر می‌شود دولت در شرایط اقتصادی کنونی برای آموزش و پرورش استثنا قائل شود؟!

فرجی اضافه کرد: بنابراین درحال حاضر موضوع کیفیت مطرح نیست، بلکه بحث عمده بودجه و تامین نیروی انسانی است زیرا اگر بخواهیم به موضوع کیفیت بپردازیم باید برای هر استخدامی که می‌کنیم حداقل چند سال وقت بگذاریم تا بتوانیم یک معلم تربیت کنیم، امری که سابقا انجام می‌شد ولی در یک دوره، این مهم کاملا کنار گذاشته شد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا ، تاریخ انتشار 7 آبان 98، کد خبر: 917170، www.borna.news

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین