site traffic analytics اختلال «سکوت انتخابی» 3 تا 6 سالگی | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۶۰۳۵۱
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
رویا بیات، مشاوره خانواده و کودک، در خصوص اختلال سکوت در کودکان و علت این موضوع گفت: آغاز اختلال سکوت انتخابی معمولا بین ۳ تا ۶ سالگی است. اکثر کودکانی که دارای اختلال سکوت انتخابی هستند از اضطراب اجتماعی و یا ترس از اجتماعی رنج می‌برند.

شعار سال:بیات گفت: آغاز اختلال سکوت انتخابی معمولا بین ۳ تا ۶ سالگی است. اکثر کودکانی که دارای اختلال سکوت انتخابی هستند از اضطراب اجتماعی و یا ترس از اجتماعی رنج می‌برند.

رویا بیات، مشاوره خانواده و کودک، در خصوص اختلال سکوت در کودکان و علت این موضوع گفت: آغاز اختلال سکوت انتخابی معمولا بین ۳ تا ۶ سالگی است. اکثر کودکانی که دارای اختلال سکوت انتخابی هستند از اضطراب اجتماعی و یا ترس از اجتماعی رنج می‌برند.

او ادامه داد: آن‌ها ممکن است اضطراب جدایی را تجربه کنند. این قبیل کودکان ممکن است در بعضی موقعیت‌های انتخابی صحبت کنند، اما در موقعیت‌های خاص دیگر سکوت را برگزینند. به عنوان مثال، کودک می‌تواند به طور عادی در خانه یا با دوستان نزدیک صحبت کند، اما در مدرسه و دیگر محیط‌های اجتماعی، جایی که انتظار یا فشار برای برقراری ارتباط وجود دارد این کار را انجام ندهد.

بیات با تاکید بر اینکه این علائم باید حداقل یک ماه ادامه داشته باشد تا بگوییم کودک دچار اختلال سکوت شده است، عنوان کرد: البته این نکته برای کودکانی که به تازگی وارد محیط مدرسه شده اند صادق نیست، چون کودک محیط جدیدی را تجربه می‌کند.

این روانشناس کودک با بیان اینکه در واقع اضطراب کودک در یک محیط خاص به ناتوانی کودک برای صحبت کردن در او می انجامد، اضافه کرد: این محیط می‌تواند مدرسه یا مهمانی‌های خانوادگی باشد، چنین کودکانی معمولا در محیط دیگری که راحت هستند به سادگی صحبت و مانند یک کودک عادی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. باید توجه داشت اغلب بچه‌هایی که به چنین اختلالی مبتلا هستند، در واقع نوعی اضطراب اجتماعی دارند.

او با اشاره به اینکه این کودکان از صحبت کردن در جمع هراس دارند بیان کرد: کودکانی که به سختی صحبت می‌کنند، ناچار هستند از ارتباطات غیر کلامی استفاده کنند و این امر منجر به کاهش ارتباطات اجتماعی کودک با همسالانش نیز می‌شود، البته ممکن است با شنیدن کلمه «انتخابی» تصور اطرافیان این باشد که کودک در ایجاد علائم خود نقش دارد، اما این تصور کاملا غلط است.

این مشاور خانواده با تاکید بر اینکه بهتر است که به دنبال درمان رفتاری کودکتان در همان ابتدای ابتلا به این اختلال باشید، گفت: زیرا ممکن است این وضعیت به خودی خود بهبود پیدا نکند. درمان معمولا شامل کمک به ارتقای مهارت‌های کودک برای کنترل اضطراب خود و کاهش وابستگی او به سکوت در شرایط خاص است.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا،تاریخ انتشار:21بهمن،کد خبر: 961719،www.borna.news

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین