پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۶۷۸۷۷
تاریخ انتشار : ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
وضعیت دانشگاه‌های کشور در آینه نظام بین المللی رتبه بندی در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که دانشگاه‌های علوم پزشکی از منظر علم سنجی در سال گذشته رشد خوبی داشتند.
شعار سال: وضعیت دانشگاه‌های کشور در آینه نظام بین المللی رتبه بندی در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که دانشگاه‌های علوم پزشکی از منظر علم سنجی در سال گذشته رشد خوبی داشتند.

سال ۱۳۹۸ سالی پربار از نظر ارتقا دانشگاه‌های کشور در رتبه بندی‌های مختلف علمی و دانشگاهی بود. یکی از این رتبه بندی ها، رتبه بندی علم سنجی است که از سوی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌گیرد.

وضعیت علم سنجی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در سال ۱۳۹۸ نشان از رشد قابل توجه مقالات بین المللی این دانشگاه‌ها داشته است.

این رتبه بندی در بازه زمانی ۲۰۱۹ و بر اساس آخرین ارزیابی علم سنجی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای سال میلادی ۲۰۱۹ انجام شده است و وضعیت ۶۶ دانشگاه علوم پزشکی دارای رتبه‌های مشخص در میزان تولید علم، تولید مقالات برتر و شاخص اچ را نشان می‌دهد.

جدول رتبه ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی برتر در سامانه علم سنجی وزارت بهداشت در سال گذشته
 
۱۰ دانشگاه علوم پزشکی برتر از منظر علم سنجی
 
در سامانه علم‌سنجی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور علاوه بر شاخص H-Index هر دانشکده، سایر شاخص‌های علم‌سنجی دانشکده‌های مربوطه از جمله تعداد مقالات، تعداد استنادات، H ۵-Index، استناد به ازای مقاله، درصد خوداستنادی، تعداد و درصد مقالات بین‌المللی هر دانشکده مشخص شده است.

نتایج این رتبه بندی براساس مقالات منتشر شده با وابستگی سازمانی (Affiliation) دانشکده و دانشگاه مذکور و مبتنی بر بانک اطلاعاتی Scopus جستجو و استخراج شده و به طور خودکار هر روز، روزآمد می‌شود.

جدول ۱۰ دانشکده برتر توانبخشی
 
۱۰ دانشگاه علوم پزشکی برتر از منظر علم سنجی
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 7 فروردین 1399، کدخبر: 4879214 ، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین