پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۶۹۹۳۰
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان از رهاسازی آب سدهای استان برای مهار سیلاب‌های احتمالی در پی بارش‌ باران در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه خبر داد.

شعار سال: سیدمحسن حسینی با اشاره به کاهش ظرفیت خالی سد‌های استان در پی بارش‌های اخیر اظهارداشت: در چند روز اخیر به علت بارش باران و ورود سیلاب به سد‌های استان، حجم و ظرفیت مخازن کاهش یافته است.

به گفته وی، در حال حاضر ظرفیت خالی سد بوستان به ۳۲ درصد، سد گلستان به ۲۲ درصد و وشمگیر به ۱۶ درصد رسیده است که این وضعیت، مدیریت سد‌های استان را برای کنترل و مهار سیلاب‌های احتمالی در روز‌های پیش‌رو ضروری کرده است.

حسینی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی در خصوص بارش باران در روز‌های ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه گفت: برای اینکه بتوانیم شرایط را در روز‌های آینده مدیریت کنیم رهاسازی آب سد بوستان از ساعت ۱۸ عصر روز گذشته (۲۰ فروردین) آغاز شده است. علاوه براین رهاسازی آب سد گلستان نیز از صبح امروز آغاز شده و ظرفیت رهاسازی آب از سد وشمگیر نیز افزایش پیدا می‌کند. وی از مردم خواست در این ایام از نزدیک شدن به مخازن سد‌ها و رودخانه‌ها خودداری کنند.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان در ادامه با اشاره به کاهش ۵ درصدی بارش‎ها در استان گفت: از ابتدای سال آبی جاری تا کنون مقدار بارندگی تجمعی متوسط در استان ۲۸۷ میلیمتر بوده که نسبت به آمار بلند مدت که ۳۰۴ میلیمتر است، ۵ درصد کاهش دارد.

وی ادامه داد: بارش‌ها در حوزه گرگانرود ۸ درصد، اترک سفلی ۱۵ درصد، قره سو ۱۲ درصد، نکارود علیا ۲۵ درصد و خلیج گرگان ۳۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده است.

حسینی افزود: ذخیره آبخوان‌های استان نیز حدود ۱۳ میلیون متر مکعب معادل یک درصد کاهش را نسبت به آمار دوره بلند مدت نشان می‌دهد.

شعار سال،  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 21  فروردین    99، کد خبر:   2240026، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین