پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۷۲۷۷۲
تاریخ انتشار : ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
شهردار تهران با اشاره به کاهش درآمدهای شهرداری تهران به واسطه شیوع ویروس کرونا گفت: برای مدیریت این موضوع لایحه دو فوریتی تهیه کردیم.

شعار سال: در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران محسن هاشمی خطاب به اعضای شورای شهر تهران گفت: آقای حناچی امروز برای ارائه یک لایحه دو فوریتی با عنوان بسته محرکت اقتصادی در شرایط کرونا به صحن شورا آمده اند.

پیروز حناچی شهردار تهران در این خصوص گفت: حلول ماه مبارک رمضان را تبریک عرض می‌کنم و همان طور که اشاره شد همکاران من از اسفند سال گذشته به شدت درگیر کار‌های ضروری شهر تهران هستند.

وی ادامه داد: شرایط جدید به گونه‌ای است که نه تنها بر سلامت مردم بلکه بر سایر شئون مردم تاثیر گذاشته و بسیاری از کار‌ها با سختی انجام می‌گیرد.

شهردار تهران تصریح کرد: امروز درآمد‌ها کاهش یافته است و در نیمه دوم اسفند و نیمه اول فروردین با کاهش ظرفیت ۸۰ درصدی حوزه حمل و نقل عمومی مواجه شدیم.

حناچی افزود: ما گزارشی را با قید دو فوریت آماده کرده ایم تا بتوانیم امورات شهر را به شکل جدیدی پیش ببریم.

وی گفت: با توجه به شرایط خاص کرونا و شیوع آن درآمد‌های شهرداری تهران کاهش شدیدی یافت و موضوعاتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی برخی صنوف بر آن تآثیر گذاشت.

حناچی ادامه داد: ادامه این شرایط باعث خواهد شد تا شرایط از این هم سخت‌تر شود و این در حالی است که درآمد شهرداری از بخش‌هایی مانند اماکن ورزشی و تفریحی که در فروردین ماه افزایش می‌یافت را از دست داده ایم.

شهردار تهران تصریح کرد: این موضوعات مشکلات جدی بر مدیریت شهری وارد کرده است و البته بخش دیگری از کاهش درآمد‌های شهرداری به موضوع ساخت و ساز‌ها و صدور پروانه باز میگردد که در این حوزه هم افت شدیدی را شاهدیم.

حناچی افزود: از طرف دیگر کرونا باعث شد تا یک سری هزینه هم به شهرداری تهران تحمیل شود. برای مثال عدم تفکیک پسماند، غربالگری پرسنل، ضدعفونی معابر همگی باعث شد تا هزینه‌های مدیریت شهری افزایش پیدا کند.

وی گفت: برای آنکه بتوانیم از عهده پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان شهرداری تهران بر بیاییم باید چاره اندیشی خاصی شود به همین دلیل لایحه دو فوریتی امروز با عنوان محرک اقتصادی در شرایط کرونا به حضور شما ارائه می‌شود.

شعار سال،  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از خبرگزاری تحلیلی خبرانلاین، تاریخ انتشار 7  اردیبهشت    99، کد خبر:    1381288، www.khabaronline.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین