پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۷۴۱۷۵
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
علی دهقان‌کیا گفت:جزئیات این وام گفت: در جلسه‌ای که با حضور معاونت فرهنگی تامین اجتماعی، مدیرانی از کانون عالی بازنشستگان کشور و مدیرعامل بانک رفاه برگزار شد، پرداخت وام به ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت.

شعار سال:در کنار حمایت تسهیلاتی دولت از جمله وام یک میلیون تومانی کرونا و یارانه کرونا قرار است به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز وام پرداخت شود.

علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران در خصوص جزئیات این وام  گفت: در جلسه‌ای که با حضور معاونت فرهنگی تامین اجتماعی، مدیرانی از کانون عالی بازنشستگان کشور و مدیرعامل بانک رفاه برگزار شد، پرداخت وام به ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان این که سازمان تأمین اجتماعی سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری‌بگیر دارد، عنوان کرد: با توجه به تعداد بازنشستگان، طبیعی است که این وام به همه افراد نمی‌رسد و کسانی که در سنوات گذشته وام سه میلیون تومانی گرفته‌اند و بدهکار هستند مشمول دریافت آن نخواهند شد.

رئیس کانون بازنشستگان تهران همچنین در خصوص مبلغ، تعداد اقساط و میزان سود آن گفت: مبلغ این وام حدود چهار میلیون تومان به صورت قرض‌الحسنه و با سود چهار درصد در اختیار بازنشستگان قرار می‌گیرد و احتمالا زمان بازپرداخت آن سه ساله است.

دهقان‌کیا همچنین تاکید کرد که هنوز نحوه و روش ثبت نام و پرداخت آن مشخص نشده است.

وی در این باره افزود: هنوز در خصوص روش پرداخت آن تصمیمی گرفته نشده که آیا قرار است این وام در اختیار کانون بازنشستگان، شعبات بازنشستگی تامین اجتماعی یا از طریق ثبت نام اینترنتی قرار بگیرد؛ بنابراین بازنشستگان تا زمان اعلام نحوه ثبت نام به کانون‌ها مراجعه نکنند.

همچنین براساس اظهارات پیشین رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، حداقل حقوق بازنشسته تامین اجتماعی در سال جاری به دو میلیون و ۹ هزار تومان رسیده است که با اجرای طرح همسان‌سازی مبلغی دیگر به این رقم اضافه می‎شود و در مجموع برای سال ۹۹ حداقل حقوق بازنشسته‌ها مبلغ دو میلیون و ۱۳۰ هزار تومان خواهد بود.

افزایش حقوق بازنشستگان در واریزی فروردین ماه امسال منظور نشده است.

شعار سال، با اندکی تخلیص و اضافات برگرفته ازسایت تجارت نیوز ، تاریخ15 اردیبهشت ۱۳۹۹،کد خبر:447762،www.tejaratnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین