پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۹۱۵۰۳
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
اظهارات امروز رهبر انقلاب به مناسبت عید قربان در زمینه رد مذاکره با آمریکا بر سر برنامه هسته‌ای و موشکی ایران، تعمیق روابط ایران و عراق پس از ترور سردار سلیمانی و لزوم مقاومت مردم ایران در برابر قلدری‌های آمریکا، از جمله بخش‌هایی از سخنرانی امروز ایشان بود که مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت.
شعار سال: سخنان رهبر انقلاب به مناسبت عید قربان با بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی و غربی همراه بود. اظهارات ایشان در خصوص مذاکرات هسته‌ای و موشکی، بیش از سایر موارد توجه رسانه‌های خارجی را به خود جلب کرده است.

رهبر انقلاب که به دلیل شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا برخلاف سال‌های گذشته، دیدار عمومی نداشتند، امروز جمعه به مناسبت عید قربان سخنرانی تلویزیونی ایراد کردند. بازار ارز و دلایل افزایش قیمت ارز‌های خارجی در کشور، برگزاری مراسم عزاداری محرم در دوران کرونا، تحریم‌های اعمال شده علیه ایران و ترور سردار سلیمانی بخش‌های مختلف این سخنرانی را تشکیل می‌داد.

رهبری در بخشی از اظهارات خود درباره تحریم‌های اقتصادی، گفتند: «تحریمی که علیه ملت ایران آمریکایی‌ها به کار گرفتند، تردیدی نیست که یک جنایت است. ظاهرش این است که علیه جمهوری اسلامی است، اما در واقع علیه همه مردم ایران است. هدف بلندمدت آنان هم به ورشکستگی کشاندن دولت و به فروپاشی کشاندن اقتصاد این کشور است که دیگر ادامه حیات برایش میسر نباشد.»

بخش انگلیسی خبرگزاری آمریکایی رویترز با انتخاب این تیتر که «خامنه‌ای مذاکره با آمریکا بر سر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی را رد کرد» به سخنرانی امروز ایشان واکنش نشان داد و نوشت: علی خامنه‌ای، رهبر ارشد ایران در یک سخنرانی زنده تلویزیونی، مذاکره با آمریکا بر سر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی تهران را رد کرد و از مردم ایران خواست تا در برابر قلدری‌های آمریکا مقاومت کنند.

رویترز در ادامه به بخش دیگری از سخنان رهبری نیز واکنش نشان داد و نوشت: تحریم‌های وحشیانه آمریکا با هدف فروپاشی اقتصاد ایران اعمال می‌شوند... هدف آن‌ها محدود کردن نفوذ ما در منطقه و متوقف کردن ظرفیت‌های هسته‌ای و موشکی ما است. اتکا به ظرفیت‌های ملی و قطع وابستگی به صادارت نفت به ما برای مقاومت در برابر فشار‌های آمریکا کمک خواهد کرد.

رویترز در پایان نوشت: آمریکا تحریم‌ها را در حالی مجددا علیه ایران اعمال کرده است که این تحریم‌ها منجر به کاهش شدید صادارت نفت این کشور شده است. واشینگتن می‌گوید از تهران می‌خواهد تا درباره یک توافق گسترده‌تر شامل مهار بیشتر فعالیت‌های هسته‌ای ایران، برنامه موشکی این کشور و محدود کردن نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران مذاکره کند.

اشاره رهبر ایران به جنبه‌های مثبت تحریم‌های آمریکا
خبرگزاری راشاتودی روسیه نیز به بازتاب فوری سخنرانی رهبری ایران پرداخت و نوشت: رهبر ایران: به لطف تحریم‌های آمریکا توانستیم جنگنده کوثر را تولید کنیم.

راشاتودی در ادامه نوشت: رهبر ارشد ایران امروز جمعه، از جنبه‌های مثبتی که ایران در سایه تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا محقق کرد، گفت. رهبر ایران به مناسبت حلول عید قربان در سخنانی عنوان کردند که اگر تحریم‌های آمریکا نبود، ایران قادر به ساخت جنگنده کوثر نمی‌شد.

راشاتودی نوشت: جنگنده کوثر، نخستین جنگنده ساخت ایران است که ساخت آن به طور کامل بر عهده کارشناسان و امکانات داخلی این کشور بود.

اسپوتینک و بازتاب اظهارات رهبری درباره ترور سردار سلیمانی
بخش عربی اسپوتینگ روسیه نیز با بازتاب اظهارات رهبر انقلاب، توجه ویژه‌ای به سخنان ایشان در زمینه ترور سردار سلیمانی نشان داد و این عنوان را برای خبر سخنرانی ایشان انتخاب کرد: خامنه ای: ترور سردار سلیمانی از سوی آمریکا موجب تعمیق وحدت میان ایرانی‌ها و عراقی‌ها شد.

این رسانه روسیه در ادامه نوشت: رهبر ایران به تحریم‌های آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت که این تحریم‌ها فروپاشی اقتصاد ایران را هدف قرار داده است. رویای آمریکا برای رسیدن به اهدافش از مسیر تحریم‌ها و اعمال دیگر انواع فشار‌ها علیه ایران هیچ گاه محقق نخواهد شد. تحریم‌های آمریکا منجر به افزایش قدرت ایران شد و باعث شد کشور به خود تکیه کند.

الشرق الاوسط: رهبر ایران از مردم خواست مقاومت کنند
الشرق الاوسط، رسانه نزدیک به عربستان نیز به بازتاب بخشی از سخنرانی رهبری ایران پرداخت و نوشت: رهبر ایران مذاکره با آمریکا بر سر برنامه موشک‌های بالستیک و هسته‌ای ایران را رد کرد و از مردم این کشور خواست تا در برابر آمریکا مقاومت کنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از آژانس خبری رویداد24، تاریخ انتشار: 10 مرداد 1399، کد خبر: 224498،  www.rouydad24.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین