پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۹۹۵۷۹
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۹
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان می‌گوید: قانون جامع سازمان‌های مردم نهاد در کشور وجود ندارد و اگر دولت لایحه خود را به همین منظور به سرعت به مجلس ارائه کند مشکل بی قانونی حل خواهد شد.
شعار سال: سجاد سالک، مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان با اشاره به خلا‌های قانونی موجود در فعالیت سمن‌ها گفت: باوجود اینکه بیش از دو دهه از تشکیل و رسمیت یافتن NGO در کشور می‌گذرد، اما همچنان با فقدان قانون جامع سازمان‌های مردم نهاد مواجه هستیم.
او افزود: پیرو عدم قانون، در حال حاضر فعالیت سمن‌ها با تصویب نامه دولت انجام می‌شود درحالی که انتظار می‌رود برای رفع موانع و پیشبرد برنامه‌های سمن‌ها هرچه سریع‌تر قانون جامع سازمان‌های مردم نهاد به تصویب برسد تا این قانون روند فعالیت سمن‌ها را تسهیل کند.
سالک تصریح کرد: دولت لایحه‌ای به این منظور تدوین کرده است و در کمیسیون سیاسی- دفاعی دولت درحال بررسی است، اما هنوز به مجلس ارائه نشده بنابراین از آنجایی که فعالان سازمان‌های مردم نهاد معتقدند تصویب این قانون می‌تواند شرایط حمایتی از آنان را به وضوح روشن کند و همچنین چارچوب فعالیت، وظایف و اختیارات آن‌ها را نیز دقیق و روشن مشخص کند، امیدواریم به زودی، این لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال و در مجلس تصویب شود.
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان درخصوص انتظاراتی که سمن‌های جوانان از مجلس شورای اسلامی دارند، بیان کرد: انتظار می‌رود پس از اینکه دولت لایحه مزبور را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد، تصویب آن را در اولویت قرار دهند تا با سرعت قابل قبولی مورد تصویب قرار گیرد.
او به اشاره به کم توجهی برخی ارگان‌ها و عدم همکاری با سازمان‌های مردم نهاد گفت: فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد مجلس می‌تواند در نظارت بر عملکرد نهاد‌های حاکمیتی که نگاه مثبتی به سمن‌ها ندارند موثر عمل کند و از نقش نظارتی خود در راستای افزایش جایگاه سمن‌ها استفاده کند چرا که برخی از دستگاه‌ها، سمن‌ها را قبول ندارند و آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسند بنابراین انتظار داریم فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد کمک کند تا فضای حمایت از سمن‌ها در سطوح مختلف کشور وجود داشته باشد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۰۵۶۲۷۷، www.borna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین