پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۵۵۳
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۲
شرکت نفت ونزوئلا در روز یکشنبه تخلیه ۵۰۰ هزار بشکه محموله میعانات گازی از ایران را تکمیل کرد؛ این محموله جهت تقویت عملیات ترکیب نفت خام در ونزوئلا وارد شده است.

شعار سال: شرکت نفت دولتی ونزوئلا آماده می‌شود بخشی از تولید نفت خود را که طی ماه‌های اخیر از بین رفته با تقویت عملیات ترکیب نفت خام در منطقه اصلی تولید نفت کشور یعنی کمربند نفتی اورینوکو از سر بگیرد.

تحریم‌های آمریکا که از ۲۰۱۹ بر صنعت نفت ونزوئلا اعمال شده مانع واردات رقیق کننده به این کشور شده است. از رقیق کننده‌ها برای تولید درجات نفت قابل صادرات استفاده می‌شود. این تحریم‌ها تعداد مشتریان نفت ونزوئلا و شرکت‌های کشتیرانی مایل به همکاری با شرکت نفت ونزوئلا را کاهش داده است. در نتیجه صادرات نفت این کشور به پایین‌ترین رقم از دهه ۱۹۴۰ سقوط کرده و باعث کاهش سنگین تولید نفت این کشور شده است.

آمار داخلی شرکت نفت دولتی ونزوئلا نشان می‌دهد این کشور در پایان ماه اوت ۳۳۶ هزار بشکه نفت در روز تولید کرده بود. طبق آمار اوپک، تولید نفت ونزوئلا در سال گذشته میلادی در همین زمان برابر با ۹۳۳ هزار بشکه در روز بود. صادرات نفت ونزوئلا بزرگترین منبع درآمد خارجی این کشور است.

شرکت نفت دولتی ونزوئلا ۲ هفته پیش عملیات‌های ترکیب نفت خام را در پالایشگاه پتروسینوونسا پس از ماه‌ها توقف آغاز کرد. ونزوئلا این پالایشگاه را با شرکت نفت ملی چین سهیم است. در حال حاضر روزانه ۶۴۵۰۰ بشکه نفت خام رقیق شده در این پالایشگاه فرآوری می‌شود تا ۷۷ هزار بشکه در روز نفت قابل صادرات از آن تولید شود.

شرکت نفت ونزوئلا در روز یکشنبه تخلیه ۵۰۰ هزار بشکه محموله میعانات گازی از ایران را تکمیل کرد. این محموله جهت تقویت عملیات ترکیب نفت خام در ونزوئلا وارد شده است.

میعانات گازی مورد نیاز برای رقیق کردن نفت خام فوق سنگین ونزوئلا در روز یکشنبه در یک نفتکش بسیار بزرگ از ایران به بندر خوزه ونزوئلا رسید.

محتوای این محموله وارد شده از ایران هنوز کاملاً مشخص نیست، ولی انتظار می‌رود شرکت نفت ونزوئلا از نفتای سنگین وارد شده به عنوان رقیق کننده برای تقویت تولید استفاده کند.

شرکت نفت دولتی ونزوئلا با تحویل نفت خام سنگینه «مری» به مشتریانش در آسیا و اروپا به خاطر کیفیت آن مشکل دارد.

انتظار می‌رود سه نفتکش دیگر با نام‌های فارست، فورچون و فاکسون که حاوی سوخت ایران هستند، تا پایان ماه جاری میلادی به ونزوئلا برسند تا کمبود سوخت در این کشور را تعدیل کنند.

شعار سال،  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 26 شهریور    99، کد خبر:   2349799، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین