پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۱۷۰۱
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۹
اعضای شورای اپراتورهای پست های فشار قوی برق از اهمال در برآورده شدن وعده‌های قبلی مسئولان ابراز نگرانی می کنند. این اپراتورها که خواستار تبدیل قرارداد به کارگر دائم هستند. فعالان کارگری تاکید کردند در صورت برآورده نشدن مطالبات و عدم تحقق وعده‌ها، در هفته های آتی رایزنی‌ها و اعتراضات را ادامه خواهند داد.
شعارسال: اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق می‌گویند: در حالیکه کمتر از یک سال به پایان عمر دولت فعلی باقی مانده است، تکلیف قرارداد دائم اپراتورها هنوز در هاله ای از ابهام است.

به گفته این اپراتورها پس از تجمعات و اعتراضات فراوان قرار شده بود طرح قرارداد دائم اپراتورها در سازمان مدیریت و برنامه مصوب شده و به وزارت نیرو ابلاغ شود، که تا کنون این مساله اجرایی نشده است.

اپراتورهای برق می‌گویند در حالی که کمتر از یک سال از عمر دولت فعلی باقی مانده است، عدم تحقق وعده‌ها به معنای ادامه سرگردانی و بلاتکلیفی است و اگر قرار باشد کار به دولت بعدی بکشد، همه رایزنی ها و اعتراضات بی‌نتیجه خواهد ماند.

این اپراتورها که خواستار تبدیل قرارداد به کارگر دائم هستند و این تبدیل توسط مجلس نیز تایید شده، می‌گویند: زمزمه هایی مبنی بر واگذاری پروژه های شرکت توانیر به بخش خصوصی به گوش می‌رسد که این مساله بر نگرانی کادر قرارداد معین افزوده است.

این فعالان کارگری تاکید کردند در صورت برآورده نشدن مطالبات و عدم تحقق وعده‌ها، در هفته های آتی رایزنی‌ها و اعتراضات را ادامه خواهند داد.

از هفته های گذشته زمزمه هایی برای برپایی تجمع اعتراضی صنفی دیگری توسط اپراتورهای برق در هفته آینده در شبکه های مجازی منتشر شده است.

بر اساس گزارشهای دریافتی قرار است همزمان به حضور چیت چیان در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۶ مهره تجمع اعتراضی دیگری شکل بگیرد.

در بخش دهم قانون بودجه ۹۵ که توسط رئیس جمهوری به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ شده بود آمده است: وزارت نیرو (شرکت توانیر) نسبت به همسان سازی پرداختی ماهانه اپراتورهای پست های انتقال و فوق توزیع سراسر کشور با سایر کارکنان پیمانی و رسمی اقدام نماید.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از پایگاه خبری بمب خراسان، تاریخ انتشار: چهارشنبه 31 شهریور 1395، کدخبر: - ، www.bmbkhorasan.com

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین