پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۲۲۳۸
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران در نامه‌ای به محمد باقر قالیباف خواستار افزایش قیمت نهاده‌های دامی پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شدند.
شعار سال: اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران دو پیشنهاد به رئیس مجلس مجلس شورای اسلامی جهت افزایش حداقلی قیمت نهاده‌های دامی در بازار پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ارائه کرد.

این اتحادیه در نامه‌ای به محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دو پیشنهاد را برای تعدیل حقوق و عوارض گمرکی کالا‌های اساسی وارداتی و ضرایب مالیاتی این اقلام مطرح کرد.

در نامه اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است؛ اگر حقوق و عوارض گمرکی برای نهاده‌های دامی یک درصد و ضریب مالیاتی پنج درصدی برای کالا‌های اساسی وارداتی لحاظ شود پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات نهاده‌های دامی قیمت این کالا‌ها در بازار حداقل در هر کیلو ۱۰ هزار ریال کمتر افزایش می‌یابد.

متن نامه ارسالی به رئیس قوه مقننه به شرح ذیل می‌باشد:

جناب آقای دکتر قالیباف
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام واحترام
به استحضار می‌رساند؛ پیرو جلسه برگزار شده اعضاء این اتحادیه در مجلس شورای اسلامی با آقای دکتر امیرآبادی و مسائل مطروحه در خصوص راه‌های کنترل قیمت نهاده‌های وارداتی پس از حذف ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومانی)، ضمن تشکر از تصمیم کمیسیون تلفیق در خصوص کاهش عوارض ورودی این کالا جهت جلوگیری افزایش بهای تمام شده به استحضار می‌رساند، یکی دیگر از عوامل بسیار تاثیر گذار در نرخ سود و مالیات این کالا برای واردکننده می‌باشد. بر این اساس این اتحادیه دو پیشنهاد دارد:
۱-تعدیل حقوق و عوارض گمرکی نهاده‌ها و تعیین ۱ درصد برای آن.
۲--ضریب مالیات کالای اساسی وارداتی توسط سازمان امور مالیاتی ۵ درصد اعمال گردد.
بدیهی است با اتخاذ تصمیمات فوق و ایجاد شرایط رقابتی نتایج زیر حاصل می‌گردد:
الف) پس از حذف ارز ترجیحی، قیمت فروش نهاده‌ها حداقل در هر کیلو ۱۰۰۰۰ ریال کمتر افزایش می‌یابد.
ب) با توجه به افزایش نرخ و حجم فروش و اعمال ضریب مالیاتی پیشنهادی، درآمد‌های مالیاتی از محل سود واردکننده افزایش می‌یابد.
توفیق و عزت خدمتگزاران کشور را از خداوند خواستاریم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از فود پرس، تاریخ انتشار:۲۴ دی ۱۳۹۹، کد خبر:۶۷۷۱۰۶۱، www.foodpress.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین