پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۸۳۰۱
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: این شرکت تا کنون به ۹۶۱ روستا، کلاته و آبادی برق رسانی کرده است و اکنون تمامی روستا‌های دارای کد استان برق دارد.
شعار سال: علیرضا صبوری روز سه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: تمامی روستا‌های دارای کد و دارای سکنه استان برق دارند.

وی افزود: در استان ۷۲۵ روستا بالای ۲۰ خانوار است و بر این اساس ۲۳۶ محله آبادی و کلاته زیر ۲۰ خانوار را برق دار کرده ایم که بخش زیادی زیر ۱۰ خانوار است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار فرمانداری‌ها و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، ۳۵ محله عشایری بدون برق در استان وجود دارد که البته این محله‌های عشایری سکنه دائم ندارند.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: آمادگی داریم با کمک فرمانداری‌ها و امور عشایری استان به این محله‌های عشایری برق رسانی کنیم.

صبوری با اشاره به افتتاح برق رسانی به ۶ روستای استان گفت: این پروژه با ۳۵ میلیارد ریال اعتبار در روستا‌های سختگذر استان اجرا شده است.

وی اظهار داشت: تامین برق ۲ روستای گنجدان و گمبروِی در شهرستان اسفراین، روستا‌های کربلایی حسینعلی و مشاع ابوذر شهرستان جاجرم، برق رسانی به روستای مشاع شهید رمضانی شهرستان گرمه و تامین برق روستای قسطی شاپور در شهرستان مانه و سملقان با ساخت هفت کیلومتر شبکه فشار متوسط، سه کیلومتر شبکه فشار ضعیف و نصب پنج دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت مجموعا ۱۲۵ کیلوولت آمپر و همچنین نصب و راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلوواتی انجام شده است.

وی افزود: با بهره برداری از این طرح‌های برق رسانی، ۹۵ خانوار روستایی از برق برخوردار شدند.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی خاطرنشان کرد: پیش از این در دهمین هفته پویش هر هفته الف - ب - ایران، طرح جایگزینی چهار هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه سیمی فشار ضعیف با کابل خودنگهدار در استان با رویکرد اصلاح ساز و کار‌ها با اعتبار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده بود.  

ضریب برخورداری از برق در خراسان شمالی ۹۹.۹ درصد است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستا‌ها سکونت دارند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا، تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، کد خبر: ۸۴۲۳۱۶۴۸، www.irna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: