پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۸۴۰۱
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان پس از بازدید از تأسیسات نفتی و پروژه‌های زیست‌محیطی شرکت نفت و گاز اروندان در منطقه غرب کارون، فعالیت‌های زیست‌محیطی این شرکت را قابل‌توجه خواند و گفت: این ظرفیت وجود دارد که در آینده نزدیک به یکی از شرکت‌های سبز تبدیل شود.
شعار سال: محمدجواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در بازدید از این پروژه و تأسیسات نفتی دارخوین، با اشاره به فعالیت صنعت نفت در بخش وسیعی از استان نفت‌خیز خوزستان، تلاش شرکت‌های نفتی در استان را در راستای حفاظت از محیط زیست مهم دانست و گفت: این اداره کل با نظارت دقیق و جامع بر این فعالیت‌ها همواره آماده ارائه نظرات کارشناسی و تعامل با شرکت‌ها برای حفاظت محیط زیست است.
اهتمام شرکت نفت و گاز اروندان به مسائل زیست محیطی
وی افزود: در این زمینه شرکت نفت و گاز اروندان به لحاظ واقع شدن عمده دامنه فعالیت آن در تالاب هورالعظیم در بحث محیط زیست دارای ویژگی و حساسیت خاص است که اقدام‌های انجام‌شده از سوی این شرکت در بخش‌های آب، خاک و هوا قابل توجه بوده و پیش‌بینی می‌شود با اتمام پروژه‌های در دست اجرا، شاهد تحول چشمگیری در زمینه‌های زیست‌محیطی در منطقه باشیم.
اشرفی از حسن توجه شرکت نفت و گاز اروندان به مسائل زیست محیطی و اقدام‌های انجام‌شده در این زمینه قدردانی و تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های این شرکت و همچنین نظارت و بررسی‌های مستمر کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان و ادارات تابع در خصوص فعالیت‌های شرکت نفت و گاز اروندان در غرب کارون به‌خصوص تالاب هورالعظیم، این ظرفیت وجود دارد که در آینده نزدیک به یکی از شرکت‌های سبز تبدیل شود.
جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان نیز در جریان این بازدید، درباره فعالیت‌های زیست‌محیطی در گستره عملیاتی این شرکت، به اهمیت حفاظت از اکوسیستم آب، هوا و خاک در تالاب بین‌المللی هورالعظیم و پروژه جمع‌آوری گاز‌های همراه نفت اشاره کرد و گفت: این پروژه با برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری ۵۰ میلیون فوت‌مکعب گاز در روز از سوی یک شرکت بخشی خصوصی در دست اقدام است و بهره‌برداری از آن تأثیر بسزایی در کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی خواهد داشت.
طرح انتقال گاز‌های مازاد میدان نفتی دارخوین در دستور کار است
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با بیان اینکه طرح انتقال گاز‌های مازاد میدان نفتی دارخوین از طریق خط لوله به کارخانه گاز و گاز مایع ۳۲۰۰ نیز در دستور کار است، در زمینه اجرای پروژه لندفیل گفت: این پروژه اواخر سال گذشته با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال در فاز اجرایی قرار گرفت، زیرا دفن کنده‌های حفاری با توجه به طرح‌های توسعه میدان‌های نفتی در منطقه از اهمیت زیست‌محیطی بالایی برخوردار است.
پورهنگ تصریح کرد: این شرکت در تعامل و همکاری مؤثر و مستمر با اداره کل حفاظت محیط زیست استان و ادارات محیط‌زیست شهرستان‌ها با اولویت‌بخشی به پروژه‌ها و اقدام‌های زیست‌محیطی تلاش دارد تا حد امکان آلاینده‌های صنعتی را حذف کند، یا به حداقل ممکن کاهش دهد.
در این بازدید مراحل پیشرفت پروژه احداث حوضچه بتنی (لندفیل) که با هدف دفن کنده‌های حفاری در منطقه دارخوین در دست اجرا است نیز بررسی شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از شبکه اطلاع‌رسانی شانا، تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹، کد خبر: ۳۱۳۵۸۶، https://www.shana.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: